Плану «А» і «Б» недостатньо або Як правильно робити прогнози результатів проекту


Перед тим, як братись за будь-який новий проект, розробіть три плани: вдалий, найбільш ймовірний та невдалий. Це допоможе оцінити ризики, збалансувати сили та ресурси, та й загалом бути в «повній бойовій готовності».

Кожна розумна людина, будь то підприємець, юрист, лікар чи звичайний робітник розробляє план дій, дає оцінку ситуації, складає сценарії розвитку подій. При цьому прийнято планувати два напрямки: план «А» містить сюжет, в якому події розвиваються найбільш сприятливо та план «Б», який передбачає ваші дії у випадку форс-мажору.

Але на думку Ріда Хоффмана, співзасновника LinkedIn та мільярдера цього не достатньо. Він радить розробляти три стратегії перед початком проекту:

1. Максимально вдалий розвиток подій

Це може бути як матеріальна винагорода, так і підвищення кваліфікації, репутації компанії чи вашої особисто, запровадження інновації тощо.

Цей план допоможе оцінити, чи варто його починати, наскільки сили та ресурси, витрачені на його реалізацію, будуть винагороджені в результаті.

2. Найбільш ймовірний результат

Випадок, коли ви не отримали максимально бажаної вигоди, проте не вийшли у мінус.

Даний план дасть можливість розробити подальший план дій, розподілити сили та збалансувати очікування.

3. Повний провал проекту

Необхідно заздалегідь оцінити збитки, які може нанести фіаско вашого проекту. Тут варто врахувати всі аспекти: матеріальні збитки, затрати часу, можливість відновити роботу, перейти до іншого проекту, як це позначиться на вашій репутації чи справах клієнта.

Якщо ризики надто великі, потрібно або змінити концепцію проекту або відкласти його реалізацію до настання більш сприятливих обставин.

За матеріалами: Look at me