На Правничій Асамблеї АПУ внесли зміни до Статуту
Відбулося позачергове засідання Правничої Асамблеї — найвищого колегіального органу Асоціації правників України. Предметом обговорення стало оновлення Статуту та затвердження проміжного звіту про діяльність Асоціації.
Про підсумки діяльності АПУ
Розпочався захід із презентації проміжного звіту про діяльність АПУ за 2019-2021 рр. Президентом Асоціації Денисом Бугаєм. Серед ключових досягнень: кількість законопроєктних ініціатив і звернень, посилення інформаційної діяльності, створення двох комітетів. Крім того, запроваджено два нові форуми та низку онлайн-проєктів (вебінари з суддями Верховного Суду, освітня платформа UBA Knowledge HUB).
Окремо зупинившись на питанні розвитку регіональної мережі АПУ, Денис нагадав, що першим кроком для підсилення діяльності відділень АПУ стало впровадження посад координаторів ключових регіонів: у Харкові, Одесі та Львові. Минулого року колектив Секретаріату доповнився GR-координатором Відділення АПУ в Харківській області — активувалась законопроєктна діяльність в регіонах. Крім того, створено нове регіональне Відділення — в Херсонській області.
Оновлення Статуту
Ключовим питанням порядку денного стало затвердження змін у Статуті Асоціації. Серед головних новацій:
- Правління складатиметься з 8 представників від відділень (у Відділенні не більше 5 представників). Така формула гарантує присутність мінімум трьох представників регіонів у Правлінні АПУ. Передбачено і 8 посад для представників від секцій.
- Додатково впроваджується ще одна посада Віце-Президента, який буде обиратися на першому засіданні серед членів новообраного Правління (при цьому один Віце-Президент, як і раніше, обирається разом із Президентом). Мета зміни — посилення лідерства у спільноті АПУ.
- Контроль та затвердження результатів усіх виборів, що відбуваються в Асоціації, покладається на Виборчу комісію.
- Повноваження щодо обрання Правління та Президента залишаються за Правничою Асамблеєю.
- Розширено коло осіб, які можуть подавати свої кандидатури на посаду Президента. На сьогодні це виключно члени Правління та голови відділень. Пропонується надати право подаватися на посаду й: членам Ревізійної та Виборчої комісій, головам комітетів або тим, що перебували на відповідних посадах протягом останніх чотирьох років. Крім того, пропонується «соціальний ліфт» — така норма значно розширить кількість кандидатів.
- Кандидати в члени Правничої Асамблеї повинні проводити консультації з підрозділами (відділеннями, секціями), від яких вони були обрані до складу Асамблеї.
- Запроваджено онлайн-голосування за членів Правничої Асамблеї зі скороченням терміну процедури проведення виборів до керівних органів і періоду для підготовки засідання Асамблеї.