Підбірка моторошно захопливих фільмів та серіалів про маніяків


Біографії маніяків завжди цікавили не тільки психіатрів, детективів та юристів, а й простих глядачів. Адже багато хто з нас хоче знайти відповідь на питання: «Що перетворює людину в такого жорстокого злочинця?»

Попри моторошність історій, шанувальників настільки специфічного жанру дуже багато.

По-перше, це, головним чином, детективи, а їх люблять майже всі. По-друге, часто в таких проєктах вистачає і трилера, і містики, і психології — просто за рахунок предмета серіалу.

Ми зібрали кращі зразки жанру, як голлівудські, так і європейські.

Містер Мерседес (Mr. Mercedes), 2017 – …

Екранізація Стівена Кінга: тут є де розгулятися.

Крадіжка мерседеса, жорстокий наїзд на людей, смерть шістнадцяти осіб. І ось, у детектива, який не довів справу до кінця, після виходу на пенсію виникає шанс на те, щоб відновити справедливість …

Мотель Бейтса (Bates Motel), 2013 — 2017

Фільм Хічкока дав життя не тільки повнометражним рімейкам, а й серіальному продовженню світу жаху сім’ї Бейтс і готелю, який вони тримають.

Дія відбувається в наші дні. Дружина і син Бейтса переїжджають в Орегон після смерті чоловіка. Вони купують невеликий готель, але тихе життя маленького містечка не для них. Незабаром їм доводиться зіткнутися з агресією, зґвалтуванням і вбивством. А потім і зовсім виявити, що у жителів міста є багато секретів, які краще не знати.

Амнезія (Absentia), 2017 – …

У серіалах про маніяків один з помітних плюсів — парадигма проєкту може вибудувати абсолютно будь-хто.

Якщо ви втомилися від лінійних історій про детективні розслідування «хороший коп шукає поганого маніяка», то як вам такий концепт: агент ФБР зникає під час пошуку серійного вбивці. Вбивця спійманий, а жінку-агента знаходять через шість років — вона нічого не пам’ятає.

Її чоловік одружений на іншій жінці, яка тепер мати її синові, а її саму підозрюють в низці жорстоких вбивств. Тепер потрібно не тільки згадати, хто ти, а й повернути собі чесне ім’я і сім’ю.

Декстер (Dexter) 2006 — 2013

Коли маніяк — не злочинець, а детектив. Декстер Морган працює експертом по бризках крові в поліції Маямі, але крім своєї основної роботи, він також зайнятий очищенням міста від злочинців.

Якщо десь не вистачило доказів, або адвокати вбивць виявлявся занадто спритними, і злочинці уникнули заслуженого покарання, мечем правосуддя (дуже кривавим) стає Декстер.

Через дитячу травму (хлопчик став свідком смерті матері) головний герой виріс соціопатом, проте вміло маскується під «звичайну» людину, імітуючи емоції та заводячи стосунки з дівчатами.

Декстер купається в крові вісім сезонів, що довгий час викликало захват фанатів та скарги всіх батьківських і сімейних асоціацій.

Мисливець за розумом (Mindhunter), 2017 — …

Ще один приклад того, як після першого грандіозного сезону серіал зменшує оберти. Але перший сезон виявився настільки хорошим та свіжим, що миттєво увійшов у всі збірки кращого в жанрі та піджанрах.

Двоє агентів ФБР вирішують, що недостатньо розслідувати буденні справи. Необхідно розібратися в самій психології маніяків, щоб ґрунтуючись на поведінковому аналізі, не слідувати за кожним новим убивством, а передбачати їх та дії злочинців.

Для цього агенти організовують цикл інтерв’ю з декількома серійними вбивцями, паралельно розслідуючи реальні справи. Спілкування з такими специфічними збоченими розумами не може не вплинути на свідомість самих слідчих — їх світ незворотно змінюється.

Багато справ та розмов взяті з реальних історій ФБР, що вносить додаткову ноту напруги.

Аліеніст (The Alienist), 2017

Події серіалу розгортаються у 1896, коли в Нью-Йорку відбувається серія жорстоких вбивств: хтось, нібито виконуючи якийсь кривавий ритуал, вбиває дітей з нетрів.

Для пошуку вбивці збирають команду, що складається з комісара поліції Теодора Рузвельта, психолога-аліеніста Ласло Крайцлера і журналіста, що спеціалізується на кримінальній хроніці, Джона Мура.

Сім

Два детективи розслідують серію жорстоких вбивств в Лос-Анджелесі. Навчений життям Уилльям Сомерсет (Морган Фріман) стримує запал молодого напарника Девіда Міллса (Бред Пітт), якого нещодавно перевели з Нью-Йорка.

Спочатку вони очікувано не можуть знайти спільну мову, але в міру розслідування стають ближче — багато в чому завдяки старанням дружини Міллса (Гвінет Пелтроу).

До того ж в нелюдській грі винахідливого маніяка Джона Доу (Кевін Спейсі), який вбиває людей згідно зі склепінням біблійних смертних гріхів, офіцерам уготована своя роль.

У міру розвитку сюжету детективи в похмурих локаціях великого міста, в якому завжди йде дощ, спускаються все глибше в пекло. На самому дні з’ясується, що справжнє пекло приховане всередині нас самих. Сомерсет вже знає цю істину — а ось Міллсу тільки належить її усвідомити.

кровавый округ кадр 5

Червоний райдинг (Red Riding)

Британська кінотрилогія, що охоплює майже десятиліття (1974, 1980 і 1983 роки) і розповідає про Йоркширського різника.

Все починається з серії вбивств маленьких дівчаток в Йоркширі. Під підозру потрапляє місцевий бізнесмен Джон Доусон (Шон Бін), який використовує весь свій вплив, щоб зам’яти справу, — не гребуючи шантажем і підкупом.

Місцевий журналіст Едді Данфорд (Ендрю Гарфілд) намагається докопатися до правди, але йому доводиться зіткнутися з жорстким пресингом місцевої влади, охочих приховати свої темні справи.

В інших частинах герої міняються (від манчестерського поліцейського, який приміряє на себе роль комісара Каттані, до соціально відповідального адвоката), але продажні копи та місцева влада нікуди не діваються.

Всі три фільми зняті за однойменним романом Девіда Писа, заснованому на реальних подіях. Похмура історія розвивається неспішно, як і належить британським детективам, — але у відповідальний момент влаштовує справжні американські гірки та закінчується зовсім вже бентежить фіналом.

Будинок, який побудував Джек

Попри наявність в картині Вергілія (або, як його тут називають, Верджі (Бруно Ганц), новий фільм Ларса фон Трієра — не божественна, а пекельна комедія.

Верджі проводить маніяка Джека (Метт Діллон) по всіх колах пекла, а той розповідає про п’ять інцидентів зі своєї вбивчої практики.

Як легко здогадатися, Джек — це сам фон Трієр, маніяк від мистецтва, який в цій стрічці вирішив висловитися з усіх наболілих тем і звести рахунки з кінокритиками.

Власне, в ролі кінокритика тут виступає Вергілій, який наполягає на тому, що Джек не художник, а всього лише ремісник.

Джерело: filmpro, afisha, ivi, kinowar.com

Фото: filmpro, afisha