Підбірка книжок про гроші, які допоможуть розібратися в фінансах та економіці
Юристи не такі великі товариші з цифрами та все ж зустрічаються з ними часто. Ці книжки про те, як влаштована економіка та як розібратися в фінансах.
Якщо ви не раз замислювалися про те, як працюють гроші, цікавилися економікою та зачитувалися статтями про інвестиції, то зараз у вас є відмінна можливість прокачати свої знання та стати гуру в області фінансів.
Ми зібрали кращі книги про гроші та про все, що з ними пов’язано. Тільки бестселери, перевірені часом керівництва й автори, думці яких можна довіряти.
«Як робляться гроші? Філософія посткредитного капіталізму»
Автор: Уле Бйорген
Уле Бйорген — доктор соціологічних наук, доцент кафедри менеджменту, політики та філософії бізнес-школи Копенгагена.
У своїй книзі він доступною мовою описує основні принципи, за якими функціонує фінансова система. Він вивчає сучасні теорії грошей, моделює різні процеси, наприклад, створення грошей банками, зачіпає у своєму оповіданні світові кризи, міграцію населення, природу бажань людини та так далі.
Уле Бйорген також звертається до праць вчених і філософів, таких як Славой Жижек, Жак Лакан і Мартін Хайдеггер.
Загалом, якщо ви шукаєте книгу, яка пізнавальна, зрозуміла і цікава не тільки людям з економічною освітою, то вибір очевидний.
«Думай і багатій»
Автор: Наполеон Хілл
Американський письменник, журналіст і психолог Наполеон Хілл виконав величезну роботу, адже проаналізував біографії 500 найуспішніших та найбагатших людей у світі. До їх списку увійшли Генрі Форд, Теодор Рузвельт, Джон Д. Рокфеллер, Томас А. Едісон, Едвін Барнс, Френк Вінфілд Вулворт, Артур Неш і інші.
На основі отриманої інформації Хілл вивів універсальну формулу успіху, що складається з 13 кроків.
У книзі детально описано, як бажання, віра, самонавіювання і рішучість можуть дозволити будь-якій людині домогтися високих результатів у всьому, чим вона займається.
Але головне — книга дійсно вчить примножувати гроші та правильно ними розпоряджатися.
«Борг: перші 5000 років історії»
Автор: Девід Гребер
Ця книга — справжнє дослідження американського антрополога Девіда Гребера, в якому він представив виклад альтернативної історії розвитку економічних відносин між людьми.
Він пише про те, що в основі світової економіки лежить борг, який за тисячі років людство почало використовувати як інструмент політичної маніпуляції.
Гребер розповідає, що стоїть за поняттям «борг»: про війну між бідними та багатими, про становлення кредитної системи, про появу грошей і про ресурси, кризи та слабкий поділ праці.
Автор пише, що поява кредиторів і боржників відбулася ще 5 тисяч років тому. Він супроводжує розповідь історичними анекдотами, записками мандрівників та цитатами з відомих книг, які підтверджують його слова.
Фундаментальне питання: «Що було раніше: борг або гроші?» більше не здається читачеві риторичним. Невідомі раніше факти змушують переглянути все, що ми знали про торгово-ринкові відносини.
«Маніфест інвестора»
Автор: Вільям Бернстайн
Якщо ви давно бажали розібратися в інвестиціях та почати вкладатися в формування заможного майбутнього — це той самий знак, якого ви чекали.
Книга «Маніфест інвестора» незамінна для тих, хто тільки збирається вивчати процес інвестування. Інформація в керівництві викладена доступно і цікаво, Вільям Бернстайн подбав про те, щоб супроводити принципи інвестування наочними прикладами з власного досвіду.
До слова, автор не тільки пояснює читачеві, як треба, а й розкриває хитрощі, якими користуються професійні фінансисти. Книга стане корисною не тільки для початківців інвесторів, але і для тих, хто хоче підтягнути свій рівень знань і поглянути на процес інвестування по-новому.
«Нумо поговорімо про твої доходи та витрати»
Автор: Карл Річардс
Краща книга для того, хто хоче почати планувати особистий бюджет або не знає, куди йдуть його гроші.
Карл Річардс пише про те, що часом навіть найосвіченіші та успішні люди вважають за краще не планувати свій бюджет, вважаючи, що набагато простіше залишити все так, як є. Деякі виправдовують свою бездіяльність браком часу, сил або непотрібністю планування, кажучи про те, що у них непогано складаються справи й без складання бюджету.
Але в моменти, коли нам потрібно зробити велику покупку, коли нам затримують зарплату або коли ми опиняємося без роботи, ми гірко шкодуємо про таке ставлення до власних фінансів.
Книга Річардса допомагає побудувати здорові відносини з грошима: не намагатися якомога швидше витратити їх, коли вони є, і не переживати, коли їх для чогось не вистачає.
Цей посібник про те, як навчитися спокійно відкладати частину своїх доходів, не просто зберігаючи зароблене, а й примножуючи його.
«Нова поведінкова економіка»
Автор: Річард Талер
Річард Талер — лауреат Нобелівської премії «за внесок в дослідження поведінкової економіки». У своїй книзі він заперечує можливість людини, як істоти раціонального, виважено приймати серйозні рішення.
Він пише про те, що більшість людей підходять до розв’язання проблем ірраціонально, ґрунтуючись на своїх емоціях, тому в нашому житті й існують помилки, невдачі та кризи.
Але заробити гроші можна і на неправильних рішеннях.
«Гола економіка: викриття сумної науки»
Автор: Чарльз Уїлан
Автор відомий завдяки своєму бестселеру «Гола статистика». Автор вміло перетворив нудну і складну інформацію в гостроцікавий і доступний кожному текст, обійшовшись без хитромудрих схем, таблиць і рівнянь.
Ось і в «Голій економіці» Уїлан не зрадив собі й торкнувся найбільш животрепетних тем, провівши детальний розбір спеціальних термінів, структуруючи всю необхідну інформацію та з’ясувавши суть розглянутих ним проблем.
Якщо ви цікавитеся економікою, якщо вам цікаві складні економічні явища, якщо ви бажаєте читати нон-фікшен з інтересом, то книга Вілана для вас. Бестселер увійшов до списку «100 кращих бізнес-книг всіх часів і народів».
«Жорстока економіка. 37 невивчених уроків»
Автори: Олександр Іванов та Дмитро Потапенко
Книга, що розповідає про найбільші економічні кризи різних країн світу, написана відомим підприємцем Дмитром Потапенко та президентом Національної Асоціації Дистанційної торгівлі Олександром Івановим.
Вони розповідають про те, які дурні помилки допускало людство протягом кількох століть, як ці промахи повторюються в XXI столітті та як ми з регулярністю продовжуємо повторювати одні й ті ж дії, сподіваючись на зовсім інший результат.
У книзі представлені 37 негативних економічних сценаріїв, над якими так і не проведена робота над помилками.
«Правила безглуздої фінансової поведінки»
Автор: Яків Миркин
У своїй книзі автор розповідає про мистецтво поводитися з грошима красиво і розумно. Він йде від зворотного і замість незрозумілих порад пише «Кодекс правил фінансового ідіота», який змушує задуматися про те, які помилки ми регулярно здійснюємо з грошима.
Автор розмірковує про те, як безглуздо сподіватися на державу, збирати на старість, вкладатися в покупку предметів розкоші, пов’язувати себе валютними зобов’язаннями, намагатися економити на покупці товарів і послуг.
Книга корисна всім, позаяк вона дозволяє поглянути на звичні нам речі та поняття зовсім під іншим кутом.
За матеріалами brodude.
Фото: mind.ua