Підбірка книг, які зроблять з вас красномовця


Красива, насичена, мудра, рясна евфемізмами та естетичною красою мова — що може бути прекраснішим. Особливо у роботі юриста. 

За допомогою такої мови можна ввести своїх опонентів в оману, справити враження, заретушувати власну сенситивність та залишити хороші враження.

Як прикрасити свою мову, відомо давно — треба більше читати, як класику, так і сучасну літературу. Але важливо навчитися грамотно користуватися цими плодами. На допомогу знову прийдуть книги, але дещо інші.

«Як розмовляти з ким завгодно, коли завгодно і будь-де», Ларрі Кінг

Одні можуть палко обговорювати машини, інші з неменшим ентузіазмом та захопливою чарівністю говорити про політику. Ларрі Кінг може говорити про все.

Навіть ті, хто ніколи не дивився його шоу, знають, що це за людина, і в чому її велетенська велич. Якби один із найбільших інтерв’юерів планети не знав секретів мови, то не було б ні регалій, ні звань, ні репутації, ні цієї книги.

Кінг написав своєрідний підручник з базікання, можна навіть сказати абетку розмов — від А до Я.

Нехай усі приклади наведені з життя чи історій США — головні прийоми, якщо можна так сказати, інтерконтинентальні та корисні у всіх культурах. Деякі вам відомі наперед, але деякі ви почуєте уперше.

У будь-якому випадку, почути їх в черговий раз не завадить. Можливо, думки такої  знаменитою людини здадуться вам переконливішими.

«Чорна риторика. Влада та магія слова», Карстен Бредемайєр

Бредмайєр вважається справжнім гуру та фахівцем у галузі взаємин між людьми. Наскільки це правда сказати важко, однак чимало відомих персон з екранів моніторів, читали маестро. Тому що поводяться і говорять точно так, як описано в книзі.

Але прочитавши цю збірку корисних порад та вправ, люди не одразу стають гуру куртуазної риторики. Без постійної практики та постійного відточування вивченого матеріалу все швидко забудеться, а витрачений на книгу час зарахується до розряду «витрачено даремно».

Це все ж не красива та цікава книжка, а саме підручник.

«Виступ у стилі TED. Секрети кращих у світі надихаючих презентацій», Джеремі Донован

У наш час вважається моветоном вважати себе чудовим лектором, філософом, мислителем, бізнесменом та вченим, якщо ви не виступали на TED.

Там ораторами захоплюються, їхні ідеї та мова запалюють слухача незалежно від ступеня марення всього сказаного. Організатори конференції мають свої десять заповідей, дотримуватися яких мають усі доповідачі.

Автор розповідає, як вибрати тему, скласти план виступу, майстерно подати матеріал та відшліфувати свій стиль. Він особисто переглянув найпопулярніші виступи та вивів формули.

Найприємніше, що Джеремі не відволікається на зайві відомості на кшталт власної біографії та іншого.

«Секрети великих ораторів. Говори як Черчилль, тримайся як Лінкольн», Джеймс Хьюмс Джеймс

Хьюмс, відомий оратор та спічрайтер кількох президентів США, узагальнив прийоми та методи таких майстрів красномовства, як Вінстон Черчилль та Франклін Делано Рузвельт. Всі ці героїчні, надихаючі промови — його пера справа.

За його методикою вивчали риторику кілька поколінь американських бізнесменів та політиків. Вміння ясно викладати думки необхідне всім, хто хоче досягти успіху. Адже навички красномовства — це такий самий актив, як хороша освіта, ділова хватка чи інтуїція.

«Дзен у мистецтві написання книг», Рей Бредбері

Багато хто називає «Дзен» одним із кращих творів великого письменника, хоча це незвична досвідченому читачеві фантастика, а збірка есе різних років, історій з життя письменника, в які вплетені поради письменнику-початківцю.

Письменник, як відомо, працює з промовою, його мета — красивими та доступними словами описати ту чи іншу ситуацію. То в кого вчитися майстерності красномовства, як не у такого великого творця?

Нехай книга адресована в першу чергу товаришам, що пишуть, це не зменшує її користі для тих, хто хоче навчитися говорити красиво.

Якщо людина вміє говорити гарно, то й напише вона гарно, і навпаки. Бредбері вчить, як зібрати це все в пазл під назвою «красива мова».

За матеріалами Brodude.

Фото: Brodude, Pexels