Підбірка аморальних випадків звільнень
У сучасному світі звільнення працівника — річ не проста й доволі проблемна. Адже законодавство кожної цивілізованої країни стоїть на захисті працівника від незаконного звільнення.
Але нерідко компанії плюють на всі наслідки своїх не особливо логічних рішень, і звільняють людей у вкрай цинічній формі.
Ми зібрали кілька таких аморальних випадків звільнення, які обурять навіть далеких від трудового права людей.
Компанія із Сінгапуру звільнила співробітників під час пожежних навчань
Елегантний спосіб уникнути конфлікту з працівниками вигадали в одній із сінгапурських компаній.
Її менеджмент оголосив пожежну тривогу та евакуював 5 тисяч працівників із будівлі. Далі за ідеєю людям мали зачитати інструкцію про те, як поводитися під час пожежі, але натомість їм оголосили, що половину з них звільнять.
На інструктажі сказали, що людей, у яких наступного дня не працюватимуть перепустки, звільнено, а їхні речі відправлять власникам поштою. Також приголомшеним працівникам побажали успішного продовження кар’єри та удачі.
Адміністрація графства у Великій Британії звільнила людей, а потім найняла їх за меншу зарплату
У країнах з сильними профспілками не вдасться просто так знизити зарплату, не наживши собі серйозних проблем.
Як вчинили в адміністрації графства Шропір на заході Англії, щоб оминути цю перешкоду? Вони просто звільнили кілька тисяч співробітників, а потім запропонували їм підписати контракт, в якому вказали зарплату на 5% меншу за колишню.
У Великій Британії менеджери підлаштували страйк
У 2005 році в компанії Gate Gourmet розпочалася акція протесту проти не особливо хороших умов праці. До протестувальників вийшли менеджери з компанії та повідомили, що з цієї хвилини всіх працівників звільнено, зокрема й тих, кого немає серед мітингувальників. Навіть тих, хто у ту мить перебував на лікарняному. Як результат, звільнили майже 700 осіб.
Але, як виявилось, це все стало частиною хитрого плану. Інструкція для менеджерів, яку знайшли згодом, повідомляла, що на страйк працівників підмовили провокатори.
Там говорилося, що компанія наймає та навчає нових більш лояльних співробітників, а профспілкам наказувалося організувати «спонтанний» страйк. Далі в інструкції говорилося, що всіх, хто прийде на страйк, потрібно звільнити й замінити новими людьми.
Коли аферу розкрили, майже 400 із 700 робітників отримали назад свої місця, а решта або пішла добровільно, або була скорочена в примусовому порядку.
Співробітники французької компанії прийшли на роботу та не знайшли там своїх робочих місць
У 2004 році 14 співробітників британської компанії OCT, що спеціалізується на виробництві оптоволоконного кабелю, прийшли на роботу на підрозділ в Есоні, Франція, і виявили, що працювати нема де.
Менеджери дали вказівку, і за ніч із цеху вивезли все обладнання. Після цього співробітникам надійшов лист, де повідомлялося, що їх звільнено.
Працівників із французької компанії насильно випирали з робочих місць
Компанія з виробництва автозапчастин La Barre Thomas із Франції ухвалила рішення про звільнення понад 300 із 1400 співробітників, і вважала не особливо доцільною ввічливу поведінку.
Охорона силою виганяла працівників, які нічого не розуміли, зі своїх місць, викидала одяг з їхніх ящиків та вказувала на вихід на підставі того, що вони тут більше не працюють.
Але оскільки це було у Франції, працівники отримали компенсацію за звільнення.
Компанія зі США звільнила працівників на відеоконференції
Зазвичай вже колишнім співробітникам зачитується якась прощальна промова або щось таке. Але в американській мережі новин Patch.com, яку купила Hale Global, вирішили зробити по-іншому.
Натомість компанія влаштувала відеоконференцію з метою донесення важливої інформації до співробітників. На ній головний операційний директор сервісу заявив, що всіх, хто цього дня взяв участь у конференції, — звільнено.
Менеджер зі США побоявся звільнити співробітників в обличчя і зробив це під наглядом охоронців
Одного дня, коли працівники прийшли в офіс американської компанії Telco Systems, у вестибюлі їх зустріли охоронці. Замість того, щоб дати працівникам піднятися на свій поверх, їх відвели у велике приміщення складу поряд із вантажним терміналом на першому поверсі.
Там стояло безліч пронумерованих коробок. Коли всі співробітники заповнили склад, один з охоронців включив екран для відеоконференцій, з якого менеджер повідомив, що їх звільнено, і що пронумеровані ящики відповідають їхнім робочим станціям, а в них складені всі особисті речі.
Співробітникам навіть не дозволили піднятися в офіс, щоб перевірити, чи всі речі склали, і чи не пропало щось зі столу. Після цього їм наказали здати свої перепустки, а остаточний розрахунок провели в електронному вигляді.
За матеріалами Brodude.
Фото: Pexels