Ознаки того, що ви емоційно залежні від стресу


Кожен юрист знає, що таке стрес та про його згубний вплив. Однак більшість з нас не лише не противиться робочому тиску, але й продовжує його шукати. Чому ж так?

Це відбувається тому, що від стресу, як і від інших негативних чинників, може розвинутися емоційна залежність.

Коли ми відчуваємо стрес, в крові підвищується рівень гормонів кортизолу та адреналіну, що викликає сильні емоції, за якими полюють любителі гострих відчуттів. Саме це змушує багатьох з нас постійно шукати нові джерела переживань. 

Ми зібрали кілька ознак, які вказують на вашу емоційну залежність від стресу. Якщо ви впізнали себе хоча б в кількох пунктах, то ви самі є причиною багатьох своїх лих.

Безкоштовне стокове фото на тему «бездротовий, Біда, бізнес»

Ви звикли все робити поспіхом

Людині, яка емоційно залежна від стресу, в глибині душі подобається переживати моменти, в яких вона не знає, чи встигне закінчити розпочате. Тому вона намагається відкладати все на потім спеціально: це дозволяє їй знову та знову переживати гострі відчуття.

Навмисна прокрастинація — це всього лише бажання випробувати почуття задоволення від вчасно виконаної справи в умовах жорстокого поспіху.

Ви часто гіперболізуєте проблеми

Ті люди, які емоційно залежать від стресу, будуть навмисно прагнути знайти його навіть в повсякденних і звичних всім ситуаціях. Тому будь-яке зіткнення навіть з найменшої проблемою перетворюється в справжню боротьбу за виживання.

Залежний від стресу почне перебільшувати негативні наслідки ситуації, шукати причини вступити в конфлікт з оточуючими та навмисно йтиме на ризик, шукаючи сильних емоцій.

Безкоштовне стокове фото на тему «iMac, Windows, бізнес»

Ви забуваєте про відпочинок

Моральні та фізичні перерви знижують рівень стресу, тому залежні від нього люди намагаються їх виключити. Вони надмірно працюють, свідомо відмовляючись від відпочинку, або забуваючи про нього, завжди знаходять якісь справи та занадто навантажують себе побутовими обов’язками після повернення додому.

Їм подобається робоча метушня та розуміння того, що якісь завдання не виконаються в строк.

Ви ставите собі дедлайни, в які нереально вкластися

Людина, яка емоційно залежить від стресу, любить виставляти собі нереалістичні дедлайни, щоб збільшити швидкість своєї роботи.

Вона ніколи не оцінює час виконання завдань об’єктивно і не планує свій час. Далекі від реальних можливостей дедлайни дозволяють підтримувати необхідний рівень стресу: адже людина постійно переживає про те, що не встигне виконати якусь задачу до встановленого терміну.

Безкоштовне стокове фото на тему «великий план, військовий час, глибина різкості»

Ви постійно думаєте про те, як витратити час на щось корисне

Ви лаєте себе, коли занадто довго чекаєте ліфт, стоїте в черзі чи їдете на роботу. Ви одразу ж уявляєте, що могли б встигнути зробити за «витрачений даремно» час, будуєте теорії про те, скільки завдань виконали б, якби об’їхали затори або прийшли на пошту кількома хвилинами раніше.

Звичайно, це ще один зі способів змусити себе випробувати стрес для тих, хто від нього залежний.

Ви переживаєте про своє майбутнє

Ми можемо будувати плани на майбутнє, але ми ніколи не можемо знати, здійсняться вони чи ні. Постійні роздуми про те, що станеться — це доля людини, яка залежна від стресу.

Їй важко змусити себе жити сьогоденням та насолоджуватися ним. Вона скорше подумає, що може піти не так, у чому можна зазнати невдачі та які негативні наслідки її рішень.

Мусор, Корзина, Помет, Утилизация, Разочарование

Ви чекаєте, що все відбуватиметься саме так, як планувалося

У житті нічого не відбувається так, як ми плануємо у своїй голові. Людина може придумати ідеальний, на перший погляд, план, але зовнішні обставини завадять їй виконати все в точності, як було задумано.

Люди, залежні від стресу, не хочуть визнавати, що вони не можуть контролювати все. Вони впевнені: якщо план продуманий до дрібниць, то ніхто і ніщо не зможе перешкодити їм його виконати. Вони підсвідомо прагнуть привнести у своє життя більше стресу, а тому прагнуть до неможливого.

Ви завжди вибираєте складніший шлях

Людина, залежна від стресу, ніколи не вибирає легкі шляхи. Навіть тоді, коли для досягнення мети їй залишається зробити лише один крок, вона знайде обхідний шлях. Їй просто подобається самостійно створювати собі труднощі, і вона ні за що не упустить таку можливість.

Безкоштовне стокове фото на тему «бізнес, всередині, група»

Вам важко прийняти допомогу від оточуючих

Допомога оточення може позбавити людину від зайвого стресу. Адже командна робота дозволяє впоратися з труднощами набагато швидше і легше, ніж праця на самоті.

Саме тому людина, залежна від стресу, ніколи не приймає допомогу не тільки від сторонніх, але і від найближчих людей. Вона всіляко відмовлятиметься, знаходитиме причини, чому іншим людям не варто втручатися в процес, і зриватиме їх плани.

Коли їй все ж доводиться погоджуватися на допомогу від оточуючих, вона відчуває себе некомфортно, багаторазово шкодує про своє рішення та залишається переконаною у тому, що самостійно впоралася б краще.

Ви скаржитеся на життя, але нічого в ньому не змінюєте

Коли в житті такої людини настає чорна смуга: починаються проблеми з роботою, особистим життям або фінансами, вона почне показувати своє невдоволення. Можливо, навіть скаржитиметься своїм близьким на неприємності, але не почне щось змінювати.

Підсвідомо вона розумітиме, що будь-які складнощі приводять її до стресу. А тому вона й сидітиме склавши руки, створюючи видимість зацікавленості у розв’язанні проблеми.

Джерело: elle, organicwoman, brodude,

Фото: Pexels