Оприлюднено нові Правила адвокатської етики


У червні звітно-виборний з’їзд адвокатів затвердив ряд змін до Правил адвокатської етики.

Про це повідомляється на сайті НААУ.

Насамперед це зміни, пов’язані з запровадженням поняття “професійна правнича допомога”, що закріплене в ст. 10 Закону «Про судоустрій та статус суддів».

Також вдосконалено Правила в частині діяльності адвокатів, які співпрацюють з центрами безоплатної правової допомоги.

Окрім того, професійний етичний кодекс доповнено новим розділом VIIІ «Дотримання норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет». У цьому розділі доволі детально розписані принципи поведінки адвокатів у соціальних мережах.

У змінених Правилах адвокатської етики зазначається, що адвокат може користуватися соціальними мережами Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Google Plus+, Tumblr, Instagram, Flickr, MySpace та іншими, інтернет-форумами, проте адвокат може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету адвокатів та адвокатури в цілому.

Адвокат при здійсненні спілкування з іншими учасниками соціальних мереж, Інтернет-форумів та інших форм спілкування в мережі Інтернет, в тому числі розміщенні коментарів та контенту, повинен враховувати наслідки такого спілкування для професійної незалежності адвоката у майбутньому при здійсненні адвокатської діяльності. При користуванні соціальними мережами, інтернет-форумами та іншими формами спілкування в мережі Інтернет адвокат повинен приймати до уваги обмеження, що встановлені для адвокатської діяльності в частині повноти та сприйняття інформації, забезпечення її конфіденційності та збереження.

Висловлювання адвоката в соціальних мережах, інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі Інтернет не повинні мати притаманний правовий нігілізм, будь-який вид агресії, ворожнечі і нетерпимості. Адвокат зобов’язаний вести себе шанобливо і не допускати образливої поведінки. Будь-які заяви, коментарі адвоката в соціальних мережах, інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі інтернет, в тому числі під час обговорення і роз’яснення правових норм, особливостей судочинства, дій його учасників, повинні бути відповідальними, достовірними і не вводити в оману.

Також адвокату не слід здійснювати заяв в соціальних мережах, інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі інтернет від імені адвокатської спільноти і видавати свою думку за її спільну думку, а також враховувати чи відповідають його дії в соціальних мережах іміджу та статусу адвоката.

Крім того, забороняється розміщення інформації, пов’язаної із здійсненням адвокатської діяльності, в публічному доступі в соціальних мережах інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі інтернет без попередньої письмової згоди клієнта.

Повний текст Правил адвокатської етики доступний за посиланням.