Офіційно опублікували закон, який дозволяє змінювати по батькові
28 листопада в газеті «Голос України» офіційно опубліковали закон, який дає можливість змінювати по батькові.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла його 3 листопада.
Закон доповнює ст. 295 Цивільного кодексу та ст. 149 Сімейного кодексу.
Зокрема, ст. 295 ЦК викладатиметься в такій редакції:
- Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсудзмінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.
- Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.
- Якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.
- Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.
Щодо ст. 149 Сімейного кодексу, то вона буде такою:
- Дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.
- Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою батьків.
- Якщо над дитиною, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої дитини здійснюється за згодою піклувальника.
- Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.
Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року.
Фото: pixabay