Один зі штатів Америки заборонив допомагати неповнолітнім змінювати стать


Арканзас став першим американським штатом, де ухвалили закон, який забороняє лікарям надавати медичні послуги та робити операції щодо зміни статі неповнолітнім трансгендерам.

Про це передає CNN.

Закон забороняє лікарям надавати препарати, які блокують статеве дозрівання, та ліки для гормональної терапії або направляти неповнолітніх до інших лікарів. Під час гормональної терапії люди отримують гормони, які можуть сприяти перерозподілу жиру в різних частинах тіла та прискорювати/сповільнювати ріст волосся на тілі.

Один з ініціаторів законопроєкту Робін Лундструм зазначив, що законом політики хочуть захистити дітей від необдуманих рішень.

Водночас проти законопроєкту виступила Американська академія педіатрії. Там вважають, що закон негативно вплине на трансгендерну молодь і може збільшити ризик суїциду, передає BBC.

Крім того, Американський союз громадянських свобод (ACLU) заявив, що готує позов до суду проти закону. В організації повідомили, що «сімʼї, лікарі, бізнес будуть змушені покинути штат, який став жахливим і несамовитим посланням молодим трансгендерам, які зі страхом спостерігають за тим, що відбувається».

Губернатор штату Аса Гатчінсон називав законопроєкт «продуктом культурної війни в Америці». Він стверджував, що це втручання у справи лікарів і батьків, які мають справу з дуже делікатним питанням, що стосується дітей.

Гатчінсон ветував законопроєкт, однак це не завадило Палаті представників та Сенату проголосувати за нього.

Також відомо, що щонайменше 16 штатів із 50 розглядають подібні заборони для зміни статі. Прихильники таких законопроєктів — зазвичай республіканці. Вони пояснюють свої дії бажанням захистити дітей від процедур, про які вони начебто пошкодують.

Ініціатори законопроєктів також заявляють про побічні ефекти від блокаторів статевого дозрівання, проте експерти запевняють, що процес зміни статі відбувається впродовж тривалого часу за консультацією лікарів, батьків та соціальних працівників.

Джерело: bbc.com, edition.cnn.com, hromadske.ua

Фото: Pexels