Обмін валюти буде можливий у поштових відділеннях


Населення зможе купувати і продавати іноземну валюту не лише в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях.

Таку можливість Нацбанк надає в рамках переходу до нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України «Про валюту і валютні операції», повідомляє «Вісник» ДФСУ.

Оператори поштового зв’язку зможуть отримувати від Нацбанку ліцензію на здійснення валютних операцій за умов:

  • наявності в них не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території від 50 % областей України;
  • отримання не менше ніж 50 % доходів від діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку;
  • відповідності вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їхніх керівників і власників істотної участі) та професійної придатності керівників.

Крім того, Нацбанк пом’якшив умови видачі ліцензій на здійснення діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі небанківським фінансовим установам (НФУ). Зокрема:

  • вдвічі зменшив мінімальний розмір власного капіталу НФУ — з 10 до 5 млн грн — за умови, що фінансова установа здійснюватиме таку діяльність із використанням не більше ніж 50 структурних підрозділів. Кожне наступне збільшення кількості структурних підрозділів на 50 одиниць потребуватиме збільшення мінімального власного капіталу на 5 млн грн замість 10 млн грн;
  • скасував вимогу щодо наявності в НФУ не менше п’яти структурних підрозділів, приміщення яких відповідають вимогам Нацбанку, що регулюють порядок проведення валютно-обмінних операцій та з питань організації захисту приміщень НФУ.

Небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку, які вже мають генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, матимуть шість місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність із новими вимогами. Відлік перехідного періоду стартує з дати набранн чинності Закону «Про валюту і валютні операції», тобто з 07.02.2019 р., і триватиме до 07.08.2019 р.

Також небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку, які мають генеральні ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют, отримані до дня набрання чинності Закону України «Про валюту і валютні операції», зможуть і надалі здійснювати валюто-обмінні операції на підставі цих ліцензій.

Для суб’єктів, які такої ліцензії не мають, але прагнуть здійснювати валютні операції з переказу коштів і торгувати валютними цінностями в готівковій формі, Нацбанк встановив порядок та умови оформлення відповідної ліцензії. Також передбачаються і вимоги до професійної придатності керівників.

Зміни затверджено постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 9 та набирають чинності з 07.02.2019 р. разом із набранням чинності Закону України «Про валюту і валютні операції».