Неймовірні способи розкриття злочинів, яких не побачиш навіть у серіалах. Part 2


Поліцейські, детективи, вчені та навіть випадкові люди розплутували немислимі справи, збираючи по крихтах відсутні деталі. Одним дістатися до суті допомагали сучасні технології та професіоналізм, іншим же — цікавість й везіння. Кому і як вдавалося розкривати багаторічні таємниці — далі.

Ми продовжуємо розповідати про неймовірні способи розкриття злочинів, яких не побачиш навіть у кращих детективних серіалах. Між іншим, перша частина вже тут.

Мері, яка пішла

У лютому цього року завершилася одна таємнича детективна історія, яка тягнулася 55 років. Почалася вона в один з осінніх днів 1964 року в місті Піттсбурзі, штат Пенсільванія, де жив Альберт Аркьюрі з дружиною Мері та двома дітьми. Убитий горем Альберт зібрав друзів й рідних та повідомив сумну звістку: Мері кинула сім’ю і втікла до іншого чоловіка. З того часу рідні та знайомі більше її не бачили.

28 лютого 2018 року в Піттсбурзі у дворі одного з будинків в ході ремонту виявили останки жінки. Визначити особу загиблої виявилося непросто. Поліція почала розслідування. Незабаром до нього підключилася помічниця начальника поліції Піттсбурга у відставці — Тереза ​​Рокко. У минулому вона завідувала відділом пошуку зниклих безвісти та зберігала у себе в підвалі досьє по нерозкритим справам.

Рокко з’ясувала, що колись давно будинок, у дворі якого знайшли кістки, належав родині її друзів — Мері та Альберту Аркьюрі. В молодості Рокко й Мері були дуже близькі. Вони жили по сусідству, поки родина Аркьюрі не переїхала у Гарфілд. Рокко мимоволі припустила, що останки належать Мері, але, як досвідчений детектив, вирішила тримати здогад при собі.

Рокко пригадала день, коли Альберт заявив, що від нього пішла дружина. За її словами, всіх здивував раптова втеча Мері. Однак чоловік стверджував, що знав про її зради задовго до розставання. Нікому не приходила у голову думка, що він міг заподіяти їй зло. Також як ніхто не розумів, як Мері так легко кинула дітей, яких дуже любила.

Однак зникнення Мері Аркьюрі не привернуло уваги поліції. Всі зупинилися на версії, що жінка бездумно втекла до коханця. Через вісім місяців після її втечі Альберт загинув у автокатастрофі. Слідчі стверджують, що машина — справна, а в крові водія не знайшли алкоголю. Те, що відбулося нагадувало самогубство.

Через 54 роки родичам повідомили про знайдені в будинку Мері людські останки. Рідні, так само як і поліцейські, здогадувалися, кому належить скелет. Рокко допомогла детективам зв’язатися з дочкою Мері та Альберта — Донною. Останки й зразок ДНК Донни відправили на аналіз.

21 лютого 2019 року результати експертизи підтвердили версію слідства — останки належали Мері Аркьюрі.

Страшна знахідка поклала кінець цієї історії. Правда, причини смерті Мері та її чоловіка ніхто так і не дізнається. Через те що тіло Мері пролежало у дворі будинку довгих 54 роки, неможливо встановити, чи вбили її або причиною смерті став нещасний випадок. Точно відомо лише одне — Катерина не покидає будинок, навіть якщо і хотіла.

Грабіжників знаходять по фотографії

Звучить не особливо багатообіцяюче, чи не так? Але на ділі все куди цікавіше.

Надивившись фільму «Місто злодіїв», троє злочинців з Нью-Йорка вирішили повторити сюжет з перевдяганням у поліцейських та погрозами змусити клерків відкрити двері у сховище.

У фільмі герої погрожували тим, що біля будинків клерків нібито знаходяться їхні спільники, і, якщо двері в сховище не відкриються, сім’ї банківських службовців будуть вбиті. Так ось, в реальності злочинці зробили точно так само, проте замість словесних погроз показали клерку фотографію його будинку.

Грабіжники зірвали куш у вигляді 200 тисяч доларів готівкою, і ніхто не міг їх впізнати, оскільки вони дійсно продумали все, замовивши реалістичні маски з особами звичайних білих людей за кілька тисяч доларів. Що стосується слідів, то вони працювали у рукавичках та знищили будь-яку можливість визначити їх ДНК, обливши весь шлях, по якому йшли до банку, відбілювачем.

Здавалося б, безвихідна ситуація для поліції, але допомогла випадковість: знайшли фотографію будинку клерка, яку один з грабіжників чи то випадково впустив, чи то викинув, адже це просто фото будівлі без слідів їх ДНК на папері. 

Однак на зворотному боці фотографії написаний код місцевої друкарні. Там поліція дізналася прізвище замовника — Байамо. Але цього було недостатньо для пред’явлення звинувачення. Тоді поліцейські знайшли інформацію про виробника високоякісних масок і, добившись дозволу через суд, дізналися ім’я недавнього клієнта — Едварда Байамо. Далі поліцейські переглянули дзвінки Байамо і виявили, що до пограбування і в його день Байамо здійснював багато дзвінків двом своїм контактам.

Доказів було достатньо — Байамо й двох його друзів заарештували. Вирок — до 32 років позбавлення волі.

Одне з наймасштабніших розслідувань по ДНК

В листопаді 2010 року в Італії пропала 13-річна дівчинка Яру Гамбіразіо. Через три місяці пошуків її тіло знайшли в полі. Для поліції стало принципово знайти вбивцю невинної дитини. Вони поставили собі завдання порівняти, якщо буде потрібно, ДНК кожної людини з матеріалом, знайденим на тілі жертви.

Коли база даних ДНК не показала збігів, поліцейські взяли понад 20 тисяч аналізів ДНК у жителів району. І це було правильним рішенням, адже поліції вдалося виявити хоч і частковий, але все ж збіг з ДНК Даміано Геріноні. 

Тест показав, що вбивця не він, але це безперечно хтось із його родичів. Проблема у тому, що італійці славляться своїми великими сім’ями, тож батько Даміано не став винятком, встигнувши за життя виростити 11 синів та дочок. 

Слідство продовжило шукати злочинця, досліджуючи вже вузьку групу людей, поки не знайшли кращий збіг — дядько Даміано Джузеппе Геріноні. Однак було одне але: дядько помер 11 років тому, а зразок, найбільш схожий на ДНК вбивці, отримали з поштової листівки. Тоді поліція перевірила його дітей і не виявила збігів серед відомих нащадків.

Ключове слово тут «відомих». Річ у тому, що Джузеппе славився своїми пригодами до шлюбу, тож мав дітей, про яких навіть не підозрював. Тоді поліція склала список з більш ніж 500 жінок, з якими міг мати зв’язок Джузеппе.

По ходу слідства поліції вдалося знайти жінку, старші діти-близнюки якої, як виявилося, від Джузеппе. Массімо Джузеппе Боссетті виглядав підозріло. Поліція під виглядом алкотестера взяла ДНК у Массімо, і воно повністю зійшлося з матеріалом, знайденим на місці злочину. Результат — Массімо засудили.

Джерело: brodude.com, lenta.com, tvkultura.com

Фото: Pexels