Найбільші пограбування світу


Одні злочинці місяцями розробляють хитрі плани, інші йдуть навпростець. Когось ловлять швидко, а хтось безслідно зникає. У будь-якому випадку, видатні випадки пограбувань надовго залишають слід в масовій культурі.

Пограбувавши щось чи когось, можна не лише потрапити на мушку поліції, але й отримати свою порцію слави. Досить тільки вкрасти значну суму грошей, бажано кілька мільйонів доларів. І тоді про цей злочин заговорять ЗМІ, а злодіїв шукатимуть по всьому світу.

Ми вирішили відібрати декілька найбільших та найцікавіших пограбувань світу.

Найбільші пограбування банків

Пограбування банків завжди пов’язані з чималим ризиком. Найчастіше плани подібних злочинів нагадують сюжети з голлівудських блокбастерів (а іноді й самі лягають в основу сценарію), тому не дивно, що подробиці цих зухвалих авантюр ще довго смакують в ЗМІ.

Грабитель центрального банка Франции сам сдался полиции

  • Центральний банк Франції

Рік: 2009

Викрадена сума: $ 17,2 млн

Інкасатор Тоні Мусулін не зміг побороти спокусу та просто викрав машину, завантажену грошима. Через 10 днів він здався правоохоронним службам князівства Монако, де, мабуть, почав витрачати «подарунок долі».

В інтернеті злочин отримав несподівані відгуки: в соціальних мережах стали поширюватися гасла в стилі «Тоні в президенти!».

Грабители следовали всем канонам голливудских боевиков

  • Центральний банк Бразилії

Рік: 2005

Викрадена сума: $ 69 млн.

Грабіжники дотримувалися всіх канонів голлівудських бойовиків Розважливі грабіжники продумали план до дрібниць: зняли будинок біля банку, почали рити тунель, не забувши обладнати вентиляцією та освітленням.

Як результат успішної афери, злочинці стали володарями трьох з половиною тонн різних цінностей: валюти, ювелірних виробів, золотих злитків.

В Британии преступники пошли на шантаж управляющего

  • Банк Bank of England

Рік: 2006

Викрадена сума: $ 49 млн.

У Британії грабіжники пішли на неприкритий шантаж, утримуючи в заручниках сім’ю керуючого депозитарієм банку. Таким чином чоловіка змусили відкрити двері сховища, щоб врятувати близьких від смерті.

Тоді зловмисники викрали приблизно 26,4 мільйона фунтів стерлінгів, які сьогодні дорівнювали б 92,5 мільйонам доларів.

Самое крупное банковское ограбление произошло в США в 1972 году

  • Банк Untied California

Рік: 1972

Викрадена сума: $ 12 млн.

Неймовірно зухвале пограбування банку, що відбулося в 70-х роках XX століття.

Банда з сімох грабіжників увірвалася в приміщення та забрала всі гроші й цінності, що перебували в сейфах. Вартість награбованого оцінили в 12 мільйонів доларів. На сьогодні, з урахуванням інфляції, ця сума склала б 100 мільйонів доларів.

Однак таке нахабство не оминула справедливість, і незабаром всіх учасників злочину арештували.

Найбільші пограбування музеїв

По какой-то причине неизвестные вернули украденную картину

  • Музей «Ермітаж»

Рік: 2001

Викрадена сума: $ 1 млн.

У березні 2001 року з Ермітажу викрали картину «Басейн в гаремі» пензля Жана Леона Жерома. Картину найнахабнішим чином вирізали з рами в другій половині дня, незадовго до закриття музею.

Картина XIX століття вважалася не найціннішою, тому й не підключалася до сигналізації. У 2006 році в офіс Геннадія Зюганова подзвонив невідомий та повідомив, що хоче зробити подарунок — ту саму картину.

Анонімно отримане полотно передали на реставрацію та у 2009 році його повернули на своє місце в «Ермітажі».

Из музея современного искусства в Париже вынесли 5 шедевров

  • Паризький музей сучасного мистецтва

Рік: 2010

Викрадена сума: € 127 млн.

Невідомі винесли п’ять полотен авторства Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Жоржа Брака, Амедео Модільяні та Фернана Леже. Зухвалості афері додає той факт, що відбувалося все в самому центрі Парижа, навпроти Ейфелевої вежі. 

Спочатку суму викрадених шедеврів оцінили в 500 мільйонів євро, потім імовірну вартість робіт знизили.

Два украденных полотна до сих пор не найдены

  • Музей Еміля Буре

Рік: 2008

Викрадена сума: від $ 164 млн.

З приватного музею в Цюриху злочинці, що ховалися під лижними масками, викрали 4 шедеври авторства Моне, Дега, Ван Гога та Сезанна.

Поліція відносно швидко знайшла роботи Ван Гога та Моне, проте «Людовик Лепік і його дочки» Дега та «Макове поле поблизу Ветейя» Клода Моне немов канули в нікуди.

За приблизними оцінками експертів, вартість 4 картин щонайменше дорівнює 164 мільйонам доларів.

Беспрецедентное и самое крупное ограбление музея

  • Бостонський музей Ізабелли Гарднер

Рік: 1990

Викрадена сума: від $ 300 млн до $ 500 млн.

Вночі переодягнені в поліцейських зловмисники постукали в музей з чорного входу. Відкрив двері 23-річний охоронець виявився не дуже кмітливим  та покірно погодився пройти огляд, мабуть, через підсвідомий страх перед людьми у формі. Коли один з «правоохоронців» клацнув наручниками, хлопець зрозумів, що це не поліція.

Грабіжники винесли з музею 12 полотен відомих живописців. Сьогодні їх загальну вартість оцінюють в проміжку від 300 до 500 мільйонів доларів. 

Особистість злочинців так і не встановили, а цей випадок як і раніше розцінюється як найбільше пограбування музею.

Найбільше пограбування двадцятого століття

Ограбление почтового поезда стало самым крупным за всю историю

  • Велике пограбування поїзда

Рік: 1963

Викрадена сума: £ 2,6 млн.

Раннім літнім ранком банда грабіжників під лідерством господаря антикварної крамниці Брюса Рейнольдса пограбувала поштовий поїзд. Цей випадок увійшов у історію як найгучніше пограбування XX століття. 

Прикинувшись працівниками залізниці (допомогли формені комбінезони), грабіжники зупинили локомотив, оглушили машиніста та помічника ударом по голові, залетіли у вагон та зв’язали працівників пошти, які супроводжували цінний вантаж. Завантаживши 120 мішків з грошима в підігнану заздалегідь вантажівку, Рейнольдс та його команда вирушили на штаб-квартиру.

До розслідування гучного злочину Британська поліція під’єднала всі наявні ресурси. Антикварові та його помічникам не вдалося уникнути покарання, але більш ніж половина награбованого так і не знайшлася.

Джерело: bigpicture, uznayvse, psm7.com

Фото: uznayvse, Pexels