Набув чинності закон щодо кримінальної відповідальності за кнопкодавство
Сьогодні набув чинності закон щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України.
Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу України, Закону України «Про статус народного депутата України» і до Регламенту Верховної Ради України.
Зокрема, ККУ доповнено статтею 364-2, що запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні ВРУ замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зміни також встановлюють порядок дій у сесійній залі після виявлення факту неособистого голосування.
Так, у разі виявлення на пленарному засіданні народним депутатом факту «кнопкодавства» розгляд питання порядку денного на його вимогу зупиняється. Головуючий на пленарному засіданні встановлює присутність відповідного народного депутата у залі засідань Верховної Ради, а в разі його відсутності повідомляє про виявлений факт порушення вимог щодо особистого голосування.
Спікер також доручає Лічильній комісії вилучити картку такого народного депутата та передати її головуючому на пленарному засіданні і проводить повторне голосування щодо пропозиції, яка ставилася на голосування останньою.
Після проведення повторного голосування головуючий надає доручення Апарату Верховної Ради невідкладно підготувати повідомлення про виявлене порушення народним депутатом вимог щодо особистого голосування. Таке повідомлення разом із протоколом, стенограмою відповідного пленарного засідання, а також його відеозаписом після його підготовки надається Голові Верховної Ради для направлення до Державного бюро розслідувань.
Журналіст, який виявив порушення, має право подати заяву до Апарату Верховної Ради про виявлений факт разом з відповідними матеріалами фотозйомки або відеозапису.
Джерело: mportal.rada.gov.ua
Фото: ukrinform.ua