На Олімпійських іграх німецького спортивного директора відправили додому через расизм


Олімпійська федерація Німеччини (DOSB) відправила додому спортивного директора з велоспорту Патрика Мостера через його расистські коментарі під час змагань у середу, 28 липня.

Про це йдеться у заяві федерації від 29 липня, а деталі інциденту розповідає Deutsche Welle.

54-річний Мостер, підтримуючи на старті німецького велогонщика Нікіаса Арндта, вигукнув: «Наздожени цих погоничів верблюдів, наздожени погоничів верблюдів!» При цьому він мав на увазі велогонщиків з Еритреї та Алжиру, які їхали перед Арндтом. Вигуки Мостера чули під час телетрансляції. Пізніше тренер вибачився за коментарі, сказавши, що його спіймали «у запалі емоцій».

Олімпійські ігри: члена німецької делегації відправили додому через расизм щодо спортсменів з Африки

«У запалі сьогочасної ситуації і з урахуванням загального навантаження, яке лежить на нас у даний момент, мій вибір слів виявився недоречним. Мені дуже шкода, і я можу тільки принести свої щирі вибачення. Я не хотів нікого образити», — сказав він німецькому інформаційному агентству DPA.

Олімпійська федерація Німеччини заявила, що, хоча вибачення Мостера — щирі, але він порушив олімпійські цінності: «Чесна гра, повага і терпимість не підлягають обговоренню для збірної Німеччини».

На вигуки Мостера відреагував коментатор Флоріан Насс: «Якщо я дійсно зрозумів, про що він кричав, це абсолютно неправильно. Мені бракує слів, чомусь подібному немає місця у спорті».

Сам німецький спортсмен Нікіас Арндт, який фінішував 19-м у гонці на час, дистанціювався від коментарів у соціальних мережах, заявивши, що він «вражений» інцидентом.

«Олімпійські ігри і велоспорт означають толерантність, повагу і справедливість. Я підтримую ці цінності на 100% і знімаю капелюха перед усіма великими спортсменами, які приїхали сюди з усього світу», — додав спортсмен.

Джерело: Deutsche Welle, Babel

Фото: Germany’s Olympic Federation