МОЗ повідомила, що невдовзі пройдуть показові рейди поліції з контролю носіння масок


Національна поліція невдовзі почне проводити показові рейди з контролю дотримання носіння масок, зокрема на об’єктах критичної інфраструктури.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

Він наголосив, що поліція проводитиме такі рейди, оскільки норми прописані в кожній зоні епідемічної небезпеки.

«Ми вже декілька разів спілкувалися з Національною поліцією. Будемо починати з показових рейдів. Ми справді розуміємо, що в аеропорту «Бориспіль» зараз не контролюється зовсім нічого… Тому будемо запроваджувати механізм таких рейдів», — сказав Кузін.

Він наголосив, що вони відбуватимуться також і в областях. МОЗ із Нацполіцією зараз опрацьовують «більш жорсткі заходи з контролю використання засобів індивідуального захисту». 

Зазначимо, що носіння масок навіть під час перебування регіонів у «зеленій» зоні карантину є обов’язковим у місцях масового скупчення людей: громадському транспорті, магазинах, кінотеатрах тощо.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко нещодавно заявив, що Україна з 13 вересня, найімовірніше, перейде із «зеленої» в «жовту» зону карантину через погіршення ситуації з коронавірусом.

За словами Кузіна, МОЗ планує до цього часу затвердити на Кабміні постанову, якою дозволить роботу бізнесу в «червоній» зоні за умови вакцинації працівників. Клієнтів також дозволятимуть обслуговувати, якщо вони вакциновані — із внутрішнім COVID-сертифікатом.

Санлікар додав, що підійдуть як «зелений», так і «жовтий» сертифікати, які видаються після повного курсу вакцинації або першого щеплення відповідно.

Нагадаємо, що з 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

МОЗ прогнозує, що в Україні можуть запровадити новий локдаун у листопаді. А в Київській школі економіки зазначають, що вже у вересні показники більшості регіонів України відповідатимуть «жовтій» чи «помаранчевій» зоні.

Поки уряд продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 1 жовтня. А з 5 серпня в Україні діють оновлені правила в’їзду: повертається ПЛР-тестування для невакцинованих українців та іноземців.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels