Моргенштерн подав позов проти СБУ до ОАСК


Окружний адміністративний суд Києва отримав позов від репера Моргенштерна до Служби безпеки України.

Росіянин оскаржує включення до переліку осіб, які становлять загрозу нацбезпеці, через що він не може в’їхати в Україну.

Про це повідомила пресслужба ОАСК.

Моргенштерн просить суд визнати протиправним звернення СБУ до Міністерства культури та інформаційної політики щодо його включення до переліку заборонених артистів, а також наказ МКІП, яким росіянин потрапив до переліку.

Також репер просить Окружний адмінсуд витребувати в СБУ постанову про заборону йому в’їзду в Україну. Суд уточнює, що поки не вирішив, чи відкривати адміністративне провадження за позовом Моргенштерна.

Загалом у переліку осіб, які загрожують нацбезпеці України, зараз перебувають 199 людей. Його складає Міністерство культури та інформаційної політики за зверненнями СБУ, Ради нацбезпеки та оборони й Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Уповноважені органи можуть заборонити іноземцям в’їзд, якщо вони, зокрема, незаконно відвідували тимчасово окупований Крим або території Донецької та Луганської областей.

Найчастіше розголосу набувають заборони на в’їзд російським артистам, які незаконно відвідували окуповані території України.

Джерело: ОАСК, hromadske.ua

Фото: vokrug.tv