МОК припускає, що Олімпіада-2021 пройде без глядачів


Член Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Річард Паунд заявив, що Олімпійські ігри в японському місті Токіо можуть пройти й без глядачів.

Про це він повідомив в інтервʼю японському агентству Kyodo News.

«Проведення Ігор з уболівальниками — це добре, але зовсім не обовʼязково», — переконаний Паунд.

Проте загалом, за його словами, МОК розглядає шість-сім варіантів щодо присутності глядачів на трибунах. Один з них — допуск на трибуни лише японських уболівальників.

«Варіантів багато, при ухваленні рішення доведеться враховувати різні ризики. […] Ніхто не може гарантувати, що Ігри пройдуть за первісним планом. Але я думаю, що шанси на їх успішне проведення високі», — сказав член МОК.

Водночас він висловив надію, що Ігри в тому чи іншому вигляді відбудуться, попри пандемію коронавірусу. Остаточне рішення про формат змагань організаційний комітет ухвалить згодом. Також Паунд зазначив, що естафета передачі олімпійського вогню, яка має розпочатися 25 березня, може бути скорочена або взагалі скасована, якщо це буде необхідно.

Раніше премʼєр-міністр Японії Йосіхіде Суґа теж запевняв, що Ігри проведуть цього літа, попри стурбованість через зростання кількості хворих на коронавірус у країні. Водночас проведене національним мовником NHK опитування показало, що більшість японців проти проведення Ігор у 2021 році. Вони виступають за те, щоб змагання відтермінували або взагалі скасували.

Нагадаємо, що наразі в Токіо та ще 10 префектурах діє надзвичайний стан через пандемію коронавірусу. У японській столиці зареєстровано майже 90 тисяч випадків інфікування, а в усій країні — понад 340 тисяч.

Джерело: babel.ua

Фото: Pexels