Міжнародна організація зі стандартизації випустила перший міжнародний стандарт безпеки секс-іграшок


Міжнародна організація зі стандартизації оприлюднила перші в історії вимоги до безпеки секс-іграшок.

Вони мають рекомендаційний характер, але, як вважають їхні прихильники, надають легітимності секс-індустрії.

Про це повідомляє Vice.

Ініціював створення стандартів безпеки секс-іграшок шведський хірург Мартін Дальберґ у 2018 році. Його спостереження показують, що у близько 40% випадків пацієнти, які потребували вилучення стороннього тіла з ануса, користувалися неякісними секс-іграшками.

Після цього Дальберґ разом з однодумцями почав напрацювання єдиного стандарту для секс-іграшок. Його у 2019 році підхопив Американський національний інститут стандартів, член Міжнародної організації зі стандартизації.

Документ під назвою «Вимоги до дизайну і безпеки продуктів, що перебувають у безпосередньому контакті з геніталіями, анусом або і тим, і іншим» оприлюднила Міжнародна організація зі стандартизації у вересні 2021 року.

Він охоплює продукцію, «призначену для сексуального використання», але не стосується товарів, класифікованих як медичні або допоміжні — приміром, косметичних засобів, лубрикантів, масажної олії тощо.

Вимоги зокрема передбачають, що елементи секс-іграшок, які торкатимуться ануса, повинні мати гладеньку поверхню без виступів і вилучатися без хірургічного втручання. А ще секс-іграшки не повинні нагріватися більше, ніж 48°C, інакше користувач може отримати опіки першого ступеня.

Окремий набір вимог стосується паковання, використання екологічно чистих матеріалів, інструкцій з очищення, а також протоколів оцінювання ризиків, застосування яких виробниками секс-іграшок означає відповідність новим стандартам.

До розробки стандарту секс-іграшок долучилися й деякі представники індустрії. Вони вважають, що такий документ дозволить, по-перше, стимулювати конкуренцію на ринку, а по-друге, надати більшої легітимності їхньому бізнесу.

«Ми працюємо і боремося за те, щоб нас сприймали серйозно, як і будь-яку іншу індустрію побутової електроніки. На символічному рівні сертифікація [стандартів] означає і визнання [індустрії]», — вважає представниця компанії з виробництва секс-іграшок We-Vibe Джоанна Ріф.

За оцінками консалтингової компанії Grand View Research, глобальний ринок секс-іграшок станом на 2020 рік оцінювався в майже 34 мільярди доларів. Research and Markets наводить скромнішу оцінку — 24,5 мільярда доларів, але прогнозує зростання до понад 36 мільярдів до 2027 року.

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels