Мін’юст запустив реєстр власників комунальних підприємств


Міністерство юстиції запустило відкритий реєстр підприємств, які надають комунальні послуги, з вказанням керівників таких компаній та їхніх реальних власників.

Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Він наголосив, що реєстр буде постійно оновлюватися, а інформація в ньому подана в зручному для користування форматі й містить дані про всіх, хто є засновниками компаній, їхніми бенефіціарами, а також тих, хто такими підприємствами керує.

Коли ми почали аналізувати інформацію про теплопостачальників, ми постали перед дуже цікавою ситуацією. Ця інформація не опублікована на сайтах місцевої влади або вона не оновлювалася з 2011 року. Складається враження, що місцева влада намагається приховати інформацію про теплопостачальників в конкретних містах і регіонах, – підкреслив Міністр юстиції.

На його переконання, це не дивно, адже в багатьох випадках власниками компаній-постачальників комунальних послуг є не місцева влада, а приватні фірми, зареєстровані в інших країнах, здебільшого в офшорах. Крім цього, досить значна частина власників – громадяни або юридичні особи з країни-агресора.

Розпочинаються перевірки всіх теплогенеруючих компаній по всій країні правоохоронними органами і аудиторською службою щодо обґрунтованості встановлення тарифів за попередні періоди та спричинених збитків як споживачам, так і державі.

Прем’єр-міністр доручив, щоб Міністерство юстиції включилося в цей процес. Я готовий здійснювати координацію цієї роботи. Ми надалі інформуватимемо українське суспільство про результати таких перевірок, – підкреслив очільник Мін’юсту.

Водночас він презентував розроблений Мін’юстом законопроект, який ліквідує «офшорний рай» місцевої влади з української реальності. Серед його ключових положень – закріплення на рівні закону створення публічного реєстру виконавців всіх комунальних послуг, який має містити інформацію про всіх засновників, учасників, власників акцій та кінцевих бенефіціарів таких компаній, а також про їхню структуру власності.

Додатково законопроект передбачає заборону виступати засновниками юридичних осіб – виконавців комунальних послуг компаніями, які зареєстровані в офшорних зонах. Так само ми пропонуємо заборонити мати у власності більше 10% власності комунальних підприємств компаніям та фізичними особами з країни-агресора. Це питання національної безпеки і не допуску провокацій та зриву постачання тепла й води громадянам, – заявив Павло Петренко.

Він додав: підприємства отримають 6 місяців, щоб привести свою структуру власності у відповідність до норм закону.

Фото: Max Pixel