Мін’юст запустив проект, спрямований на профілактику правопорушень серед неповнолітніх
Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова дала старт проекту «Від мрії до дії», в рамках якого Мін’юст поєднав реалізацію двох завдань Міжвідомчої ради з правосуддя для дітей – створення умов для виправлення неповнолітнього правопорушника та профілактики злочинності серед дітей.
Одним із ключових завдань Міністерства юстиції є захист прав дітей, зокрема впровадження ефективного правосуддя щодо неповнолітніх. Для цього ми прийняли рішення запустити проект, який би активізував роботу з профілактики правопорушень і який би об’єднав навколо цього всі профільні органи. Сьогодні в Одесі ми продемонстрували нові підходи у сфері профілактики, коли через різні активності ми намагалися показати дітям, наскільки різні варіанти розвитку подій їх очікують залежно від шляху, який вони оберуть для себе, – сказала Олена Сукманова.
Так, діти, які перебувають у групі ризику, взяли участь у правовій грі – монополії «Твій хід у майбутнє», у процесі якої ознайомилися зі своїми правами й обов’язками та вивчили, що від їхнього вибору залежить майбутнє. Також вони відвідали Atom Space – креативний простір для розвитку талановитої молоді під керівництвом менторів – досвідчених IT–спеціалістів. Тут підлітки мають можливість безкоштовно вивчати програмування, веб–дизайн, проектний менеджмент та розвивати гнучкі навички, що у майбутньому допоможуть у працевлаштуванні. Окрім того, діти відвідали Одеський слідчий ізолятор.
Я думаю, що найбільше підліткам запам’ятався саме ізолятор. Це місце – емоційно і енергетично не з приємних, тому будемо сподіватися, що цей візит спрацює як певний запобіжник на майбутнє і вони зроблять все, щоб туди ніколи не потрапляти, – сказала Олена Сукманова.
Водночас радник Міжвідомчої координаційної ради Соломія Старосольська наголосила на тому, що запуск проекту є фактично реалізацією ключових завдань Ради.
Протягом року з моменту створення Ради ми намагалися забезпечити найкращі умови для координації роботи усіх уповноважених органів на центральному рівні. Разом ми розробили Стратегію реформування правосуддя для дітей, підготували проект відповідного Закону, впровадили реалізацію пробаційних програм тощо, – сказала Соломія Старосольська.
За її словами, проаналізувавши діючі процедури та практики у сфері профілактики правопорушень серед дітей у регіонах, Рада побачила гостру необхідність реформування відповідних підходів на місцях, а також створення найкращих умов для координації відповідальних органів.
Фото: Max Pixel