Мін’юст та ЦВК запускають просвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ОБИРАТИ»
Міністерство юстиції спільно з Центральною виборчою комісією дало старт ініціативі «Я МАЮ ПРАВО ОБИРАТИ», яка реалізовується в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».
Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
2019-ий — рік загальнонаціональних президентських і парламентських виборів. Згідно з Конституцією право обирати і бути обраним – одне з ключових прав громадян України. Саме тому ми спільно з Центральною виборчою комісією прийняли рішення запустити в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ОБИРАТИ», — наголосив очільник Мін’юсту.
За його словами, наступного року у виборах візьме участь велика кількість українців, яким виповнилося 18 років і які обиратимуть своїх представників до органів влади вперше. Так само є багато українців, які в зв’язку з війною на сході України та анексією Криму змушені були стати тимчасово переміщеними особами. Близько 60% з них не знають, яким чином реалізувати своє право обирати там, де вони нині живуть. Третя категорія українців – громадяни, які змінили місце проживання, але не змінили реєстрацію. 47% з них не мають інформації про те, як проголосувати в тому населеному пункті, де вони незареєстровані.
Він поінформував присутніх, що ініціатива офіційно стартує з початком президентської кампанії 31 грудня. Система безоплатної правової допомоги, яка включає понад 550 центрів та бюро по всій країні, органи юстиції та громадські організації, які є партнерами в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» і долучилися до цієї ініціативи, почнуть першу хвилю інформаційної кампанії.
Для цього використовуватимуться різноманітні канали комунікації. Інформаційні матеріали розповсюджуватимуться через соціальні мережі. Друковані матеріали – через систему безоплатної правової допомоги та наших партнерів на місцях. Третім великим комунікаційним блоком стане проведення просвітницьких заходів з різними категоріями українців.
Ми розраховуємо, що українці отримають від цієї кампанії знання, яким чином реалізувати своє право на вибір і яким чином захистити це право. Та найголовніше – яким чином усвідомлено прийняти рішення і обрати представників як на рівні загальнонаціональних інституцій, так і на місцевих виборах, — зазначив Павло Петренко.
Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Тетяна Сліпачук своєю чергою звернула увагу на повну підтримку ініціативи Мін’юсту.
В Україні рівень довіри до виборчих процесів, на жаль, низький. Якщо ми спільними зусиллями піднімемо рівень довіри громадян до виборів – це означатиме підвищення рівня довіри до влади. Сумлінний, обміркований вибір кожного є важливою запорукою чесності виборів, — підкреслила голова ЦВК.
За її словами, Центрвиборчком готовий надати усі необхідні матеріали та кадровий потенціал для того, щоб кожна категорія виборців отримала знання щодо того, як взяти участь у виборах, як зробити правильний вибір і проконтролювати, що його голос було належним чином враховано.