Мін’юст: реєстратори зможуть перевіряти достовірність судових рішень онлайн


Відтепер державні реєстратори та нотаріуси зможуть отримувати повний текст судового рішення при розгляді заяв у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. 

Про це повідомляє Мін’юст.

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» запровадило інформаційний обмін з Державною судовою адміністрацією України (ДСА).

«Інформаційний обмін з ДСА — це черговий крок у рамках реалізації антирейдерських заходів в Україні. Він унеможливить незаконну перереєстрацію права власності, інших речових прав на нерухоме майно на підставі заяв з використанням завідомо підроблених рішень та ухвал суду, а це означає додаткові гарантії захисту права власності в Україні», — наголосив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний.

За його словами, однією з підстав для зміни речових прав на нерухомість є рішення суду. У таких випадках, заявник надає реєстратору рішення суду, однак єдина можливість перевірити його справжність, чи вступило воно в силу тощо — письмовий запит до відповідного суду.

Водночас, у публічній версії Єдиного реєстру судових рішень важливі дані не розкриваються (замість конкретних імен та адрес використовуються Особа1, Особа2, Адреса1, Адреса2). Це дозволяло рейдерам знаходити будь-яке більш менш схоже за суттю судове рішення та підставляти потрібні імена та адреси.

Нововведення дозволять реєстраторам перевіряти справжність рішення безпосередньо у Єдиному реєстрі судових рішень, отримуючи повну інформацію, що включає сторони справи, адреси тощо, у режимі онлайн.

Інструкція користувача у частині інформаційної взаємодії з Єдиним державним реєстром судових рішень розміщена за посиланням.

Фото: pixabay