Мін’юст пояснив, як розпочати діяльність приватного виконавця


Міністерство юстиції України оприлюднило пам’ятку щодо початку здійснення діяльності приватного виконавця.

До початку здійснення діяльності приватний виконавець зобов’язаний застрахувати свою цивільно-правову відповідальність перед третіми особами. Договір страхування цивільно-правової відповідальності повинен бути укладений на суму не менше 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної плати станом на початок календарного року.

Особам, які успішно склали кваліфікаційний іспит та отримали посвідчення приватного виконавця, необхідно звернутися до Міністерства юстиції України із заявою про перевірку офісу приватного виконавця (зразок заяви додається).

Вимоги до організації офісу приватного виконавця, а також порядок проведення його перевірки, встановлені Положенням про офіс приватного виконавця, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 15.11.2016 № 3238/5.

За результатами перевірки складається акт про відповідність (невідповідність) офісу приватного виконавця вимогам до офісу.

Відомості, що містяться в акті, є підставою для внесення інформації про офіс до Єдиного реєстру приватних виконавців України.

Про початок діяльності приватний виконавець відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» повідомляє Міністерство юстиції України (зразок повідомлення додається).

У повідомленні про початок діяльності обов’язково зазначаються:

1) виконавчий округ, на території якого приватний виконавець має намір здійснювати діяльність;

2) інформація про офіс приватного виконавця (поштова адреса офісу, номер телефону, номер факсу офісу, адреса електронної пошти, номер мобільного телефону приватного виконавця).

3) реквізити договору страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця, строк дії договору, інформація про страховика та страхову суму;

4) інформація про помічників приватного виконавця у разі їх наявності (прізвище, ім’я та по батькові помічників, номер трудового договору (контракту), строк дії договору);

До повідомлення про початок діяльності приватного виконавця додаються копія посвідчення приватного виконавця; копія акта про відповідність офісу приватного виконавця вимогам до офісу; копія договору страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця та копія трудового договору (контракту) з помічником приватного виконавця (у разі наявності).

Приватний виконавець має право розпочати здійснення діяльності з дня внесення інформації про нього до Єдиного реєстру приватних виконавців України.