Мінцифри змінило функціонал застосунку«Вдома»


Міністерство цифрової інформації оновило додаток «Вдома» для проходження самоізоляції після в’їзду до України, змінивши деякі особливості його роботи.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Застосунок «Вдома» змінить свій функціонал — встановлювати його потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде», — йдеться у повідомленні.

Як пояснив очільник міністерства Михайло Федоров, протягом 2020 року додатком скористались близько мільйона людей.

«Мінцифра розробила застосунок «Вдома» у найважчий для країни час, за кілька днів. Він успішно виконав свою функцію. За минулий рік застосунком скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції», — розповів посадовець.

За його словами, завдяки застосунку вони могли робити це вдома в зручних умовах або ж здати ПЛР-тест і завершити самоізоляцію.

«Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, «Вдома» змінить свої функції. Його потрібно буде встановлювати лише на 72 години та не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото», — зазначив Михайло Федоров.

Як пояснили у міністерстві, для реєстрації у застосунку «Вдома» необхідно вказати наступні дані:

  • прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові;
  • серія та/або номер паспорта;
  • місце проходження самоізоляції;
  • номер телефону.

Після встановлення додатку впродовж 72 годин людина має зробити ПЛР чи антиген-тест у лабораторії, що верифікована МОЗ, а додаток має самостійно підтягнути негативний результат тесту.

Після цього застосунок можливо видалити. У випадку позитивного результату необхідно зателефонувати своєму сімейному лікарю.

«Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебуванням у місці самоізоляції», — додали у Мінцифрі.

У разі, якщо людина відмовиться встановлювати додаток, то громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Джерело: suspilne.media, thedigital.gov.ua

Фото: Реальна газета