Мін’юст планує перевести реєстр нерухомого майна на блокчейн


Міністр юстиції України Павло Петренко заявив про можливість переведення реєстру нерухомого майна на блокчейн.

Про це він розповів аналітичному порталу «Слово і діло», йдеться на сайті відомства.

Зокрема він наголосив, що Мін’юст розробив досить прогресивний закон про електронні довірчі послуги. Серед новацій – запровадження сервісу Mobile-ID, який дає додаткові можливості ідентифікації у відносинах з банками, відносинах з державними інституціями.

«Крім цієї новації там ще дуже багато інших, які набудуть чинності наприкінці цього року та в наступному році. Це можливість укладення електронних контрактів, це верифікація вас, як сторони договірних відносин з іншими державами. Тобто ви можете робити транскордонні контракти, підтверджувати свої зобов’язання, там дуже багато таких прогресивних інновацій, які спонукають і будуть спонукати державні органи все ж таки переходити на систему електронного врядування», – наголосив Міністр.

Він підкреслив, що Україна – перша в світі країна, яка на рівні рішення уряду, імплементації цього рішення, запустила систему електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) на блокчейн-технології. За словами очільника відомства, наразі Мін’юст допрацьовує можливість переведення реєстру нерухомого майна на блокчейн. Для запровадження цієї технології Міністерство співпрацює з компанією BitFury.

«Був підписаний меморандум між українським урядом та американською компанією BitFury, яка є однією з найбільш прогресивних розробників блокчейн. На виконання цього меморандуму ми, як Міністерство юстиції, погодилися стати пілотним проектом. Ми – щодо програми, яка здійснює реалізацію конфіскованого майна. МінАПК – щодо земельного кадастру», – пояснив Павло Петренко.

Міністр додав, що BitFury надає цю технологію безкоштовно.

«За такою самою позицією ми плануємо зробити реєстр нерухомості, а з часом і реєстр бізнесу. Він більш складний, тому ми виставили такі пріоритети. Я думаю, що на початку осені ми вже публічно озвучимо дорожню карту щодо імплементації блокчейн у цих двох реєстрах», – підсумував очільник Мін’юсту.