Марафон від розуму до серця: 7 книг для юристок


Тут зібрані книги, які варто прочитати кожному. Автори цих творів розповідають глибокі речі, які змушують переоцінити свій звичний погляд на життя. І хоч вони не лише для юристок, та в переддень свята, ми б хотіли приділити особливу увагу саме жіночій частині людства. 

Спершу кладете у валізу книги, а лише тоді купальник? Ми вас впізнали! Дай почитати – не дай їсти 🙂 Одна моя подруга нотує до щоденника книги, які викликали інтерес, інша додає їх у список бажань, наприклад, на Yakaboo. Я відразу замовляю у інтернеті. А Lойер пропонує поділися нашим рейтингом “7 книг для юристок”, щоб точно нічого не пропустити.

  • Мішель Обама “Становлення”

За рейтингом журналу Forbes, Мішель визнано однією із найвпливовіших юристок 2010 року. Вона прожила у Білому домі 8 років, там було більше сходів, ніж можна нарахувати та власний флорист. Мішель мала спершу отримати дозвіл охорони, лише тоді відчинити вікно чи вийти на балкон. Від цього часто не вистачало повітря і свободи. Зате собаки сім’ї Обама вільно розгулювати по Білому дому та могли справляти свої потреби на дорогоцінні килими ручної роботи. 

Це книга про 44 Президента США, про дитячі мрії Міш (так називали її батьки), про приниження чорношкірих та про безмежну силу доброти. Нуууу однозначно перше місце. 

  •  Christopher V. Flett “What Men Don’t Tell Women About Business: Opening Up the Heavily Guarded Alpha Male Playbook” (Крістофер Флетт “Що чоловіки не кажуть жінкам про бізнес. Таємний збірник правил ватажків зграї”)

У світі бізнесу керують чоловіки. Вони ризикують та створюють правила гри. Крістофер Флетт розкриває образ мислення і мотивацію чоловіків. Автор описує риси сильного моряка, який захищає від акул, узагальнює методи управління кораблем та  пливе разом з читачем у незнайомих водах. Книга не про війну, а про чесну запізнілу бізнесову розмову між чоловіком та жінкою. 

Доступна англійською та російською мовами. 

  • Ірина Говоруха “Рижа” 

Ця книга написана жінкою про жінок. Вона абсолютно ніякого відношення до юриспруденції немає, окрім нестримного бажання позбавити маму головної героїні батьківських прав. Жива історія про справжній біль. Легко читається, боляче написано. Книга зніме вас з “юридичних хмар” та опустить до самих низів буття, змусить оплакувати трагічні моменти та радіти дрібницям. 

Соковита сучасна художня література. Маст хев, так би мовити.

  • Людмила Саричєва, Максим Ільяхов “Пиши, скорочуй. Як створити дієвий текст”

Автори допомагають навести лад у голові. Пишуть про відповідальність до себе та оточуючих. Своєрідний посібник про те, що сенс важливіше форми, а читач головніше за автора. Не існує чарівних слів. Текст працює всупереч таким словам. Пишемо чесно, вижимаємо воду, поліруємо і творимо майбутнє!

Ви помітили, цей абзац короткий? 🙂

  • Робін Шарма “Монах, який продав свій “Феррарі” 

“Він упав посеред переповненої зали судового засідання. Його знали як одного з найвідоміших ад­вокатів у країні…” Так розпочинається історія адвоката-мільйонера. Тут ви знайдете урок, який пробудить обґрунтовані сумніви навіть там, де і спомину про них не було. Автор певен, це риса кожного юриста, який недарма їсть свій хліб. 

Чули щось про духовне пробудження? Дещо зі східних релігій лежить в основі книги.

  • Стівен Р. Кові “7 звичок надзвичайно ефективних людей”

Щоб ефективно спілкуватися з чоловіком, дітьми, колегами, важливо чути. А це вимагає емоційної сили, яку надають високорозвинені риси характеру. Такі як терплячість, відкритість, толерантність. Набагато простіше залишатися на низькому емоційному рівні й давати поради.  Кові аналізує живі сімейні та професійні історії, створює синергію та щедро ділиться нею. Автор пише, що однією з глобальних проблем організацій (в тому числі родин) є те, що люди не сприймають бажання інших жити своїм життям. Пропонує брати участь у чужих змаганнях, під час яких вигравати свої. Відданість приходить лише через безпосередню участь. 

Тренуємо емоційний інтелект. Поради, парадигми, процеси, турботи, альтернативи. Усе тут. 

  • Джордж Клейсон “Найбагатший чоловік Вавилону”

Переносимось до Вавилону – колиски головних фінансових законів. Вавилоняни створили найбагатше місто світу, володіли фінансовими принципами та уміло їх використовували. Клейсон систематизував ці знання у формі притч. Кожна притча консультує щодо грошей.

Запрошуємо роздивитися життя досвідчених людей, запозичити їх секрети фінансової грамотності. 

Хотілося віднайти найцікавіше для жінок, оскільки вони особливо чутливі до нового. Щодня “марафонять” від розуму до серця та навпаки. Такий шлях щемлячий, завдає тривожно-солодкого болю і стимулює брати ще довші відстані. 

Зі святом, юристочки! “Быстрее, выше, сильнее!”

Автор: Ольга Борисенко

Фото: mind, pixels