Lойер’s Office: як виглядає офіс юристів «Метінвест»


Як облаштовані робочі місця юристів групи компаній «Метінвест» і яку магію там використовують, щоб людям було комфортно працювати.

Ми відкриваємо нову рубрику — Lойер’s Office, в якій розповідатимемо про офіси юристів. Як їм там «живеться» і працюється, яка атмосфера панує, про особливості інтер’єру і різноманітні «фішечки». Наша мета — показати, як облаштоване робоче місце команди і яку магію використовують компанії, щоб людям було комфортно працювати.

Металургійна кухня

Перша компанія у яку ми завітали — «Метінвест». Це міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. Керує відділом правового забезпечення — Світлана Романова. Власне, вона нам і проводила екскурсію.

Наша прогулянка офісом розпочалася з розповіді про компанію. Світлана розповіла, що група компаній ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ» заснована у 2006 році. Вертикальна інтеграція — це коли від початку і до кінця залучені ланки одного і того ж процесу. Тобто компанія контролює весь виробничий ланцюжок – від видобутку руди та вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції.

Загалом приміщення офісу має п’ять поверхів. На кожному з них є конференцзали. Всі вони обладнані системою відеоконференцзв’язку.

«Скрізь є відповідне обладнання: телевізор і камери, плюс спеціальний довідник з контактами. Коли потрібно, працівник бронює зал на відповідний час. Щодо платформи, яку ми використовуємо для зв’язку, то це Microsoft Teams», — розповідає Світлана.

Офіс на карантині

У Метінвест досить серйозно підійшли до карантинних заходів. На вході нас зустрічав охоронець в масці (і уявіть — не на підборідді ?), який виміряв температуру. На прохідній закріплені антисептики. А у кожному кабінеті є кварцові лампи. Вони автоматично вмикаються о 4.00 кожного ранку і, по ідеї, кварцують приміщення. Цього ніхто не бачив, бо 4 ранку, як-не-як. Хоча є велика ймовірність, що таки комусь з юристів це вдалось перевірити (якщо вірити історіям, що юристи «ночують на роботі» ?).

Крім того, на час карантину введенні обмеження по спільній присутності працівників в офісі — не більше двох осіб в кабінеті (принаймні, більше ми не побачили). Решта працюють дистанційно і виходять в офіс за відповідним графіком.

Планета юристів

Спейс юристів знаходиться на третьому поверсі. Раніше це був великий open space, а зараз — окремі кабінети. Світлана переконана, що юристи не можуть ефективно працювати у відкритому просторі. Тому вона доклала зусиль, щоб переробити опен спейс на невеликі кабінети й розподілити людей в команди.

«Оскільки будівля орендована, приміщення, в якому працюють юристи, прийшлось перебудовувати. Мені коштувало «багато крові» переконати людей, що юристи не можуть працювати в open space. Це absolutely impossible. Звичайно не йдеться про персональні кабінети. Але моїм завданням було розподілити людей по групах», — пояснює Світлана.

Як влаштований відділ правового забезпечення?

Безпосередньо в ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ» (у цій будівлі) працюють 32 юристи. Всі вони дуже жорстко розподілені за спеціалізаціями. Тобто кожен правник займається лише своїм напрямком.

Перший кабінет, в який ми потрапили — це відділ M&A й антимонопольного права. Тут працюють чотири юристи. Присутніх було двоє, як ми вже згадували, через карантинні обмеження.

Наступний — відділ корпоративних фінансів. Там працюють три юристи. Вони займаються тільки фінансовими транзакціями. Це залучення будь-якого фінансування, операції з кредитами тощо. Роботи у них вистачає, адже у групі компаній — близько 150 юридичних осіб.

Відділ комплаєнс у Метінвест — це не лише про Кодекс етики. Цей відділ відповідає за санкційний контроль: відстежує все від початку до кінця, з ким компанія вступає в договірні відносини, хто є кінцевими бенефіціарами тощо.

У загальноправового відділу теж є своя специфіка. Це не тільки договірна робота, консультування, а також і специфічний блок — антидемпінгові розслідування. Як розповіла нам Світлана, це пов’язано з тим, що багато продукції продається за кордон. Тому юристи цього відділу працюють над тим, щоб доводити, що продукція компанії продається за цінами ринку.

Завершальним був відділ судового забезпечення. Тут знаходяться юристи, які займаються судовими процесами та перевірками контролюючих органів. За словами Світлани, досить велика частка роботи цього відділу — це кримінальні справи.

«У нас приблизно 150 кримінальних справ по групі компаній на рік. Більшість з них пов’язані з нещасними випадками на виробництві. Ми не залучаємо нікого зовні, зазвичай все робимо самі», — пояснює Світлана Романова.

Фішечки

У кожному кабінеті на стінах висять картини художників (то й момент, коли юриспруденція дійсно поєднується з мистецтвом ?). А ще у відділах знаходяться резервні столи. В Метінвест щороку залучають на стажування студентів, тому для них виділені спеціальні місця.

Також на території є корпоративний університет. Він знаходиться на задньому дворі будівлі. Це ланка, яка займається навчанням/тренінгами для співробітників.

Сад на даху і рожевий зайчик

Кабінет Світлани Романової заслуговує особливої уваги. Він розташований на останньому (п’ятому) поверсі будівлі. Раніше на цьому поверсі був спортзал, масажні кабінети й кафетерій. Але після того, як група Метінвест орендувала будівлю, цей поверх перепланували. Тепер тут кабінети топменеджерів компанії. Один із них якраз Світлани.

Перше, що хочеться промовити, коли заходиш до кімнати — «вау» (хоча навіть ні — «офігеть» ?). Дуже гарно, просторо, є панорамні стіни й…барабанний дріб — вихід на дах, де є сад. Тобто прямо на даху/терасі ростуть дерева, кущі, квіти й трава. Також є невеличка лаундж-зона.

На запитання, чи багато часу тут проводить Світлана, вона відповіла:

— «Тільки, як хтось приходить в гості. Сама я сюди майже ніколи не виходжу :)».

На стінах (і не тільки) прекрасні витвори сучасного мистецтва. Наприклад, ось така колісниця ??

Але найбільше впадає в очі — величезний рожевий заєць. Як розповіла нам Світлана, це подарунок колег. Також важко не помітити поличку з різноманітними нагородами та великі стоси документів на столах (і навіть дивані). Це наштовхує на думку: аби мати такий кабінет — треба дууууже багато працювати ?