Ліцензії на алкоголь і тютюн планують видавати онлайн


Незабаром українці зможуть отримувати ліцензії на алкоголь і тютюн не виходячи з дому. Уряд схвалив концепцію розвитку електронного урядування в країні до 2020 року.

Про це повідомив глава Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, передає УНН.

За його словами, концепція передбачає реалізацію заходів за трьома напрямками:

  • модернізація публічних послуг;
  • модернізація публічного управління;
  • розвиток електронного урядування.

До кінця цього року ми плануємо реалізацію семи електронних послуг — це реєстрація дитини при народженні, ще одна важлива послуга — дозвіл і ліцензія на перевезення зі створенням кабінету перевізника, це ліцензія на алкоголь і тютюн,— розповів Олександр Риженко.

Нагадаємо, українцям ліцензія на продаж алкоголю обходиться дорожче, ніж європейцям.

При цьому, якісний алкоголь в ЄС є доступнішим, ніж в Україні.

Якщо порівняти доходи громадян в ЄС і в Україні — то різниця очевидна, і вона не в нашу користь. Але якщо порівняти співвідношення вартості алкоголю в країнах ЄС до доходів, то вийде, що ми живемо «багатше» наших західних сусідів. Різниця зіставленої ціни алкоголю, мінімум в 4 рази. Це означає, що в перерахунку вартості алкоголю до середнього рівня доходу, для українців алкоголь дорожче в рази, ніж для європейців.

Це наслідок непродуманої податкової політики, що в подальшому провокує покупця на економію, а значить — на покупку сурогатного алкоголю, — пояснила генеральний директор компанії «Eastern Beverage Trading» О.Івушкіна.