Як “прокачували мозок” на Legal Startup Crash Test #18


22 березня відбувся крутий захід для поціновувачів legaltech – Legal Startup Crash Test #18. Це платформа для розвитку та підтримки інновацій у сфері юриспруденції. Lойер відвідав захід та вирішив розповісти, як все пройшло.

Родзинкою івенту стало те, що робочою мовою була англійська, до того ж без перекладу. Тому для декого з українських команд, хто представляв власні проекти, це був справжній челендж. Від себе скажемо, такий формат проведення заходів однозначно змушує твій мозок працювати значно енергійніше.

Загалом фокус івенту був на захисті прав інтелектуальної власності.

В заході взяли участь близько 50 учасників, майже половина з них іноземці. Річ у тім, що на “краш-тесті” представляла свій проект команда зі швейцарської компанії Thomsen Trampedach. Крім неї, своїми ідеями ділилися представники Arzinger, Sudum, Opendatabot, ImageryWard.

Модерував івент співзасновник серії зустрічей «краш-тестів» юридичних стартапів Дмитро Форемний.

Лайфхаки щодо захисту прав інтелектуальної власності від Arzinger 

Розпочали Legal Startup Crash Test із презентації щодо процедур механізмів захисту прав інтелектуальної власності в Інтернеті, які порівняно нещодавно почали застосовуватися в Україні.

Юрист практики інтелектуальної власності та захисту даних Адвокатського об’єднання Arzinger Тетяна Слабко детально зупинилася на наступних:

– процедура notice and take-down,

– уніфіковане вирішення спорів відповідної категорії в судах Києва,

– увага АМКУ до недобросовісних практик, пов’язаних із використанням доменних імен,

– слідування в Україні політикам, які прийняті в рамках певного веб-ресурса.

Тетяна розповіла, що, як виявляється, механізми захисту прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет, передбачені і в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, а питання наразі полягає, фактично, в застосуванні положень Угоди на практиці.

Також Тетяна наголосила на тому, що нещодавно в Україні почала застосовуватися альтернативна процедура вирішення доменних спорів – Реєстр домену верхнього рівня .UA компанія «Хостмайстер» та Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO) уклали договір, на підставі якого в домені .UA імплементується альтернативна процедура вирішення доменних спорів на базі Політики вирішення доменних спорів у домені .UA, аналогічна UDRP (Єдиній політиці вирішення доменних спорів).

Блокування піратського контенту в Інтернеті

Наступним про проект Sudum розповідав представник компанії “1+1 медіа” – Андрій Бахталовський.
Sudum – технологічний сервіс, який допомагає оперативно блокувати піратський контент в Інтернеті. За допомогою програмного забезпечення робот здійснює пошук та відправку скарг задля захисту контенту в мережі.

Роботу системи контролюють фахівці «1+1 медіа» для того, щоб уникнути випадкового блокування легального контенту. Мета – забезпечити захист власного контенту та наших клієнтів, збільшити доходи та зменшити репутаційні ризики для компанії.

Ідея створення такого проекту виникла тоді, коли компанія зрозуміла, що контент групи 1+1 медіа доступний на багатьох ресурсах окрім офіційних ресурсів компанії.

Проект корисний для всіх правовласників, щоб оперативно реагувати на правопорушення, блокувати нелегальний контент та мінімізувати репутаційні ризики компанії.

Наші досягнення – це співпраця з іншими правовласниками, та початок захисту бренду на комплексному рівні. Також видаляємо безліч сайтів котрі рекламують від імені бренду сумнівні товари та блокуємо таку рекламу.

Команда 1+1 digital дуже велика, в нас сукупність інтелектуалів та креативних людей, тому ми завжди стараємось розробляти щось нове, корисне для людей. Ми люди ідей, – відзначив Андрій.

Відкриті дані

Про проект Opendatabot розповідав Микита Підгайний. 

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. Компанія збирає, об’єднує та аналізує дані основних публічних реєстрів країни.

Микита відзначив, що проект був створений у 2016 році. Наразі сервіс працює в таких популярних месенджерах, як Telegram, Facebook-Messenger, Skype, Viber і дозволяє отримати актуальну інформацію про компанії.

На базі Opendatabot створюються різноманітні ІТ-сервіси. Дані платформи доступні через API в будь-яких CRM/ERP системах.

За словами Микити, відкриті дані мають захищати бізнес. Opendatabot працює виключно з відкритими ресурсами й ставить собі за мету — прискорювати відкриття державних даних.

Кожен українець має право контролювати свій бізнес. Opendatabot — це масовий сервіс, базова версія якого є безкоштовною. API Opendatabot — відкриті. Це дозволяє інтегрувати його з інформаційними системами компаній.

Захист цифрових зображень

Про проект ImageryWard розповідали Ольга Троян та Дмитро Селін.

ІmageryWard – це платформа, яка поєднує інструменти: для перевірки оригінальності, фіксування дати публікації та підписання, захисту та моніторингу цифрових зображень від публікацій без дозволу автора.

Додатковим інструментом буде можливість автоматичного складання повідомлень про видалення зображень з ресурсів на яких їх опубліковано без дозволу автора.

Метою проекту є запобігання, а також зменшення випадків плагіату та несанкціонованого використання зображень. Фактично, ImageryWard – це альтернатива традиційної реєстрації авторських прав та перший цифровий офіс з авторських прав, який може бути використаний також в якості превентивного методу, поки ви чекаєте свідоцтво реєстрації зі служби інтелектуальної власності або бюро авторського права, що, до речі, може займати від декількох місяців до року, залежно від країни в якій подано заявку.

Клієнти нашого сервісу, в першу чергу, професійні фотографи, а також спеціалісти, які створюють цифровий дизайн та зображення. На даний момент ми пропонуватимемо користувачам декілька варіантів щомісячної підписки на певну кількість зображень (від 1 до 1000), а також можливість безкоштовно зареєструвати декілька зображень та протестувати можливості сервісу.

В майбутньому, дана модель буде удосконалена та доповнена з урахуванням попиту та потреб ринку. На даному етапі у складі команди 5 основних учасників: full stack розробник, юрист, UI/UX дизайнер, front-end розробник та менеджер з розвитку бізнесу. Особливість команди в тому, що кожний учасник має глибоку експертизу в своїй галузі та велику кількість додаткових навичок, що дозволяє швидко та творчо втілювати нові рішення та експериментувати.

Захист бренду

Завершував виступи представник австрійської компанії Thomson Trampedach – Andreas Juchli.

Він розповів про сервіс Pliano.com – платформу для захисту права власності на торгівельну марку.

Мета нашого проекту полягає в тому, щоб надати юридичним спеціалістам інструмент для автоматизації виконання завдань щодо забезпечення дотримання прав на торговельні марки, відстеження роботи та спілкування з клієнтами.

Ми почали будувати Pliano.com для кращого обслуговування наших клієнтів та показуємо їм, наскільки прозора наша робота.  У порівнянні з іншими компаніями в галузі захисту брендів Pliano є більш гнучким, а автоматизація робочих процесів може бути розроблена індивідуально для кожного клієнта і типу порушення.