Корисні списки, які упорядкують ваше життя


Юристи оперують такими обсягами інформації та даних, що втримати все  голові здається неможливим. Тут і приходять на допомогу записники.

Більшість з нас любить складати всілякі списки. Як вже говорилося, з ними дійсно легше зібрати та структурувати складну інформацію, простіше її розуміти та запам’ятовувати.

Складання списків допомагає задовольнити наше внутрішнє прагнення до впорядкування даних. Крім того, списки можуть допомогти позбутися зайвого стресу та мінімізувати ризик того, що людина забуде про якусь важливу справу чи подію.

Завдання видаються простішими, якщо інформація про них представлена ​​у вигляді списку і знаходиться у вас перед очима. Тому замість того, щоб залишати одиночні нотатки у власних телефонах або намагатися тримати всі дані в пам’яті, спробуйте дотримуватися звички складати списки. Ми зібрали кілька найкорисніших із них.

Безкоштовне стокове фото на тему «дизайн мислення, дослідження, думати»

Список щоденних справ

Почнемо з найбанальнішого та найзвичнішого для більшості людей — списку справ на день. Складання такого списку дозволить вам виключити або хоча б знизити до мінімуму можливість забути про щось протягом дня.

До того ж тримаючи список справ перед очима, ви зможете правильно розподілити час між обов’язковими завданнями, роботою та відпочинком.

Вносьте ​​до цього списку все, що вам потрібно встигнути за день, — від важливих дзвінків по роботі до вітання двоюрідного брата з днем ​​народження. У постійній спішці ви нерідко забуваєте про якісь дрібниці, а список справ на день обов’язково нагадає вам про них.

Безкоштовне стокове фото на тему «в ціль, в яблучко, веселий»

Список короткострокових цілей

Часом для того, щоб реалізувати свою великомасштабну ідею або досягти успіху в певній справі, потрібно робити масу невеликих дій протягом кількох тижнів, місяців або навіть років. У такому разі краще розпочати вести список своїх короткострокових цілей.

Він дозволить не тільки пам’ятати все, що ви задумали, а й відстежувати прогрес. Занесіть до цього списку все, що вам доведеться зробити найближчим часом.

Список довгострокових цілей

Якщо ви дивитеся у своє майбутнє з тривогою та страхом, отже ви просто не знаєте, що вам робити зі своїм життям. Виправити це допоможе складання списку довгострокових цілей.

Сядьте та подумайте, чого ви хочете досягти у найближчі п’ять чи десять років: може, ваша мрія купити будинок, відкрити власну юридичну фірму або зміни сферу практики. Коли ви сформуєте бачення свого бажаного майбутнього, то зможете скласти список довгострокових цілей, які допоможуть втілити ваші мрії у життя. Все, що вам залишиться, — це направити свої сили на досягнення виписаних цілей.

Безкоштовне стокове фото на тему «copy space, абстрактний, бізнес»

Список важливих строків

Цей список є справжнім порятунком для того, хто постійно про щось забуває. Записуйте у нього всі встановлені терміни: коли вам необхідно зідзвонитися з клієнтом чи дописати апеляцію, о котрій дедлайн важливого проєкту на роботі чи якого числа вам потрібно сплатити комунальні платежі.

Заносячи все це до списку і постійно тримаючи його перед очима, нарешті ви зможете назвати себе відповідальним та пунктуальним.

Безкоштовне стокове фото на тему «абстрактна картина, абстрактний, барвистий»

Список творчих планів

Якщо ви — творча людина та маєте улюблене хобі, пов’язане з творчістю, і хочете у ньому розвиватися, корисно буде скласти список планів на майбутнє.

Навіть якщо ви не можете назвати себе творчою людиною, напевно, у вас є якісь плани щодо зміни інтер’єру у вітальні або кастомізації старих меблів. Запишіть це — і ви знатимете, чим зайнятися, коли до вас прийде натхнення та вільний час.

Безкоштовне стокове фото на тему «блокнот, впритул, документ»

Список справ, які потрібно встигнути за своє життя

Це важливий список, який зможе надати вам потужний заряд мотивації в ті моменти, коли ви почуваєтеся втраченим та спустошеним.

До списку справ, які потрібно встигнути за життя, може входити все, що завгодно — від великих планів на кшталт відкриття свого бізнесу та переїзду в іншу країну до зовсім скромних, наприклад, навчитися самостійно готувати ідеальну піцу або зробити татуювання.

Найцікавіше, що чим більший ваш список справ, тим краще. Зазвичай перші п’ять-десять пунктів ми пишемо на автоматі, описуючи найбанальніші та схвалені суспільством, батьками чи друзями бажання.

І в той самий момент, коли ви почнете довго замислюватися над наступним пунктом і буквально витягати з себе слова та пропозиції, можете бути впевнений: ви докопалися до своїх справжніх бажань.

Список професійних досягнень

Людина не може тримати всю корисну інформацію у своїй голові. Тому почніть записувати свої професійні здобутки вже зараз.

Нехай у ваш список увійдуть заслуги, виконані проєкти, курси підвищення кваліфікації тощо. Ця інформація стане в пригоді вам тоді, коли стане потрібно оновити резюме.

Безкоштовне стокове фото на тему «багатоетнічне, бакалія, близький схід»

Продуктовий список

Список покупок — незамінна річ при поході в магазин, особливо якщо ви хочете витрачати менше. Коли ви купуєте продукти суто за списком, то не ризикуєш набрати купу непотрібних речей або, навпаки, забути купити щось важливе.

За матеріалами Brodude.

Фото: Pexels