Комітет ВРУ з прав людини підтримав петицію щодо легалізації медичного канабісу


Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин  на сьогоднішньому засіданні підтримав петицію щодо врегулювання використання канабісу в науці та медицині.

Про це повідомляє видання TheБабель з посиланням на Facebook-сторінку комітету.

Члени комітету вирішили звернутися до Кабінету міністрів з проханням розглянули можливість внесення змін до переліку «наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», відповідно до якого використання канабісу в Україні заборонено в медичних і дослідницьких цілях.

У Комітеті відбулася дискусія

Сьогодні у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулася дискусія.

Народні депутати-Члени Комітету розглянули електронну петицію «Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян»(кількість підписів – 25111).

Голова ГО «Української асоціації медичного канабісу» Генадій Шабас поінформував про відповідну петицію та наголосив на необхідності законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона та інших захорювань.

«Україна готова до відповідних змін. Це питання вже врегульовано в США, Канаді та інших країнах. Це питання доступу до медикаментів. Це право наших громадян, яке наразі не виконується»,- сказав він.

Члени Комітету Георгій Логвінський та Ірина Суслова висловилися на підтримку цієі петиції.

Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко заявив, що згода Комітету розглядати це питання та готувати відповідний законопоект є знаком, що Україна рухається в правильному цивілізаційному напрямку.

Представник омбудсмена Андрій Мамалигін наголосив, що питання легалізації канабісу для використання в медичних цілях є актуальним, і його можливо врегулювати законодавчо.

За результатами обговорення було запропоновано створити робочу групу за участі народних депутатів-членів різних комітетів ВРУ та експертів для розробки відповідного законопроекту і провести круглий стіл або комітетські/міжкомітетські слухання з цього питання.

Крім того, присутні на засіданні адвокати повідомили про факти перешкоджання їхній професійній діяльності, включаючи залякувння, тиск та фізичне насильство.

Було заслухано інформацію правоохоронних органів України щодо дотримання професійних прав адвокатів у правозахисній діяльності у сфері захисту прав людини та дотримання законодавчих актів щодо права на захист».

Присутні на засіданні адвокати повідомили про факти перешкоджання їхній професійній діяльності, включаючи залякувння, тиск та фізичне насильство.

Перший заступник ГПУ Дмитро Строжук наголосив, що його відомство розслідує відповідні випадки і робить усе можливе для встановлення істини.

«На жаль, наші правоохоронці говорять і декларують одне, а наспраді відбувається зовсім інше»,- сказала Ганна Боряк, голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

Фото: wallpapers