Кодекси в кишені: мобільні додатки для юристів
В роботі юристів кодекси з останніми змінами – це просто маст хев. І якщо раніше представники правничої професії не могли і мріяти про те, щоб вони автоматично оновлювались, то вже зараз це реальність.
Як і замість товстих паперових “талмудів” мати всі кодекси у своєму телефоні….
Дмитрій Сінько – розробник мобільних додатків, які можуть дуже допомогти в роботі юристу. Серед них Нові Кодекси України, Податковий бот, Податковий калькулятор та ін.
Ми розпитали Дмитрія про його проекти, чим вони корисні та дізналися у чому їх фішка.
Розкажіть про свої проекти: з чого все почалось та як виникла ідея?
Я вирішив, що маю спробувати себе у ролі розробника мобільних додатків. Пройшов безкоштовні онлайн-курси, але ідей не було.
У той час моя мама, яка працює адвокатом, підкинула ідею — їй не вистачало додатку на iPhone для доступу до кодексів. Я випустив першу версію КПКУ для iOS з урахуванням усіх побажань і побачив певний запит.
Далі розробив ще кілька додатків та чатботів, останній і наразі головний — «Нові Кодекси України» для iOS. Щоб якось об’єднати усі додатки та виділити серед інших, назвав проект Sinko Apps та запустив сайт — apps.sinko.me.
Чим вони корисні?
Усі додатки, які я розробляю, мають спільну мету — спростити виконання робочих задач, а в ідеалі — виконати роботу за вас.
Я не вірю, що у найближчому майбутньому юристів повністю замінять «роботи». Скоріше ми побачимо автоматизацію та спрощення типових задач за допомогою різноманітних інструментів. І саме людина буде всім цим керувати. Виграє той, у кого будуть кращі інструменти. Саме ці інструменти я розробляю.
Хто входить в команду?
Наразі усім займаюсь я один. Проте, інколи я консультуюсь з мамою з приводу напрямку розробки та маркетингу. Її експертиза дозволяє писати влучні пости для нашої аудиторії. Також від неї я отримую перший фідбек, як від користувача.
Крім того, якщо можна так сказати, частину команди мені замінюють технології. Я цілеспрямовано автоматизую все, що можу, щоб знизити залежність проекту від самого себе.
Дуже важливо, щоб усі процеси працювали, навіть якщо я не буду втручатися у роботу системи певний час. Сьогодні це не так складно зробити: хмарні технології дуже допомагають.
Чим ви займалися до цього?
Декілька років я працював в IT у продуктовій компанії на позиції QA Automation Engineer. Згодом я зрозумів що люблю програмувати і хочу створити щось своє. Я звільнився, пройшов онлайн-курси з розробки для iOS і випустив перший додаток. Час від часу я займався фрілансом і допомагав будувати продукти в інших компаніях та стартапах: в основному я займався бекенд-розробкою на Python.
Ви позиціонуєте себе як незалежні розробники мобільних додатків. Що мається на увазі?
Я не залучав і не залучаю інвестицій, і не залежу від акціонерів чи будь-яких організацій. Це дозволяє сконцентрувати усі сили на продукті та не гаяти час на спроби осідлати хайп.
Разом з тим, це підвищує ризики та покладає всю відповідальність на мене. Для користувачів –це є гарантією того, що я працюю для них і, відповідаю, перед ними, а не інвесторами.
Я вважаю, що пряма монетизація і залежність тільки від отриманого прибутку – є запорукою успіху і прозорості у відносинах з людьми, які користуються моїми продуктами.
Чому фокус впав саме на кодекси та податки?
Так історично склалося. Коли я тільки почав вивчати розробку для iOS, першим додатком, який я опублікував у AppStore був безкоштовний КПКУ. Я побачив, що є певний запит і почав працювати у цьому ж напрямку. Щодо податків, то вони завжди були у тренді, і органічно вписуються разом із Податковим Кодексом України до портфоліо.
Чому юристам варто ними користуватися — ваша фішка?
Швидкість, стабільність і простота — фішка моїх продуктів. Я роблю так, що людина отримує необхідну інформацію і навіть не помічає додатку. Це означає, що нічого не заважає і не відволікає, все працює швидко і плавно.
Я витрачаю багато сил, щоб зробити це можливим. Для цього використовую нативні технології на відміну від конкурентів. Нативний додаток може бути дорожчий для розробки, проте він завжди буде вигравати у так званих гібридних або веб-додатків за багатьма параметрами.
Скільки зараз у вас юзерів?
Наразі кодексами користується кілька тисяч юристів кожен місяць.
Чи працює монетизація? Юристи готові платити?
У «Нових Кодексів України» класична freemium модель монетизації. Коли безкоштовні користувачі бачать, що додаток помітно допомагає у роботі і вони потребують ширший набір функцій – то без проблем купують преміум передплату.
Багато компаній, які працюють у цій сфері, все ще полюбляють особисто дзвонити користувачам і відправляти електронні листи з ключами для доступу. Це займає купу часу з обох боків і потребує окремих людей у команді.
У моєму випадку, додаток повністю інтегрований з AppStore. Усі платежі автоматизовані. Це дуже зручно для мене і для користувачів.
Коли люди дізнаються, що можна просто натиснути кнопку і миттєво отримати безкоштовний пробний доступ без реєстрації, заповнення форм, незрозумілих дзвінків та листів – вони з задоволенням починають безкоштовно тестувати преміум, і згодом стають передплатниками.
Так само, у будь-який час, можна скасувати передплату через AppStore, все працює максимально безпечно і просто.
Ви самоокупні?
Думаю, до кінця цього року проект може стати самоокупним.
Плани на майбутнє.
Дуже багато ідей. Я хочу побудувати платформу для юристів. Для цього потрібно розробити веб-додаток, є думки щодо версії для Android та нових нішевих продуктів, не обов’язково мобільних. Сподіваюсь, я ще не один раз приємно здивую користувачів.