Кадровий голод в судах: оголошено конкурс на 550 посад


Вища Кваліфікаційна Комісія Суддів України оголосила про початок відкритого конкурсу на 550 вакантних посад суддів апеляційної інстанції.

Причина конкурсу — гостра нестача суддів, в апеляційних судах наразі зайнято лише 44% посад. Найгірша ситуація у Сумському, Харківському та Черкаському апеляційних судах укомплектованість 16-30%.

Ситуація з кадровим голодом — наслідок припинення роботи ВККС у 2019 році, це призвело до затримок у призначенні нових суддів та посилення проблем у доступі до правосуддя.

До конкурсу запрошують суддів, адвокатів, викладачів та науковців-юристів, що відповідають кваліфікаційним вимогам. Кандидати мають подати заяву та документи в електронному форматі, пройти кваліфікаційне оцінювання та спеціальну перевірку.

Перевірку тестових кваліфікаційних завдань робитиме комп’ютер без втручання людини. Критерії та порядок виставлення балів буде доступний та відкритий.

Окремо перевірятиметься доброчесність кандидатів  це пріоритет конкурсу. Оцінку робитиме Громадська рада доброчесності.

Метою конкурсу є не лише заповнення кадрового дефіциту, а й підвищення довіри громадян до судової системи. Комісія прагне залучити до судової системи чесних і професійних фахівців, які допоможуть прискорити судову реформу в Україні.