Із серпня антибіотики продаватимуть за електронним рецептом


Із серпня антибіотики продаватимуть за електронним рецептом: як це працюватиме?

Регулювання відпуску антибіотиків дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності (стійкості організму до антибіотиків), повідомляють у МОЗ.

Спочатку діятиме перехідний етап. Під час нього пацієнт зможе придбати ліки в будь-якій аптеці, показавши фармацевту інформаційну довідку як підтвердження призначення лікаря. Пацієнт буде самостійно ухвалювати рішення про вибір торгової назви препарату із потрібною дієвою речовиною, орієнтуючись на власний бюджет, пояснює заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Рецепт на антибіотики може виписати будь-який лікар, незалежно від наявності декларації. Щоб отримати електронний рецепт, треба бути зареєстрованим у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

Перехідний етап буде тривати до кінця 2022 року. До цього часу усі медичні заклади та аптеки мають зареєструватися в ЕСОЗ. Після цього планують запустити повноцінний електронний рецепт на антибіотики. Рішення про запуск будуть ухвалювати з урахуванням ситуації в Україні.

Фото: dw