Художник перетворив київський підземний перехід на «СІЗО»


Грузинський художник Давід Кухалашвілі вирішив перетворити підземний перехід біля «Українського дому» у Києві на «коридор СІЗО». Причина — він прагне привернути увагу до 98 кримських політв’язнів, яких Росія утримує під вартою.

Про це повідомляє громадська організація «КримSOS».

«Наша мета — розповісти історії кожного з тих, кого окупаційна влада РФ розлучила з рідними за їхні релігійні та політичні погляди», — зазначили організатори.

Арт проєкт називається «Підземний безвихід». Його реалізацією спільно займаються проєкт КримSOS та тбіліська платформа ARTIФ.

Як повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ), у 2020 році у Криму зафіксували 138 випадків порушення права людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я (111 з яких щодо кримських татар). У 2019 році таких випадків зафіксували 134, у 2018 році — 57. 

За даними КРЦ, торік окупаційна влада Криму 189 разів продовжила термін утримання під вартою політв’язнів, організувала 47 нових арештів та оголосила 16 вироків. Також на півострові відбулися 52 обшуки, 280 випадків затримань та 92 випадки допитів, опитувань і «бесід». Крім того, відомо про 424 випадки порушень права на справедливий суд.

Джерело: KRYM.SOS, ctrcenter.org, hromadske.ua

Фото: KRYM.SOS