Homo Клієнтікус: з ким стикаються юристи у своїй повсякденній практиці


Характери у людей різні, але цілі — однакові. Наприклад, вирішити свою проблему законним способом. Та кожний з клієнтів, що заходить в офіс або набирає номер телефону, обирає свою тактику. Що нового про людей-клієнтів дізнався адвокат зі своєї практики, розповімо сьогодні.

Хтось готовий відразу довіритися юристу, а когось треба довго переконувати, що йому не просто розв’язують проблему, але і не забирають всі кровно зароблені.

Так ви, пане, юристофоб

Багато клієнтів, починаючи спілкуватися з юристом, апріорі їх бояться. Чому? Негативний перший досвід спілкування, контакти з шахраями, після яких ні грошей, ні результату.

Тому найчастіше, з практики адвокатів, клієнт приходить за рекомендацією від друзів або родичів. Метод «сарафанного радіо» працює часом ефективніше будь-якої іншої реклами.

Поки в боку не почне колоти

Деякі до юристів йдуть лише тоді, коли відступати вже немає куди. Що ще гірше, найчастіше ситуацію вже не можна виправити. А в підсумку,  виявиться винен саме юрист. Спеціаліст, за гроші великі працює, а допомогти не зміг, — нарікають потім клієнти.

Велика рідкість, коли клієнти звертаються за допомогою заздалегідь. До прикладу, щоб дізнатися наслідки тієї чи іншої угоди. В основному ж юристу доводиться «розгрібати» те, що вже відбулося або розбиратися з наслідками дій клієнтів, які вже спробували самостійно розв’язати проблему.

Гендерні помилки

Практика показує, що по допомогу юристів частіше звертаються жінки. Чому? Юристи вважають, що все через надмірну довіру жінок.

Наприклад, довірившись чоловікові, дружина може не прочитати документ перед підписанням. А пізніше виявляється, що вона погодилася, сама того не розуміючи, на розпорядження своїм майном.

Передайте, будь ласка, хабар

Це неприємно, але буває і таке, що клієнт сприймає юркомпанію як посередника для хабаря. Є така категорія клієнтів, які впевнені, що гроші можуть вирішити всі проблеми. А юрист може допомогти передати їх «за адресою».

Почувши відмову, деякі навіть дивуються. А коли їм пояснюють, що законним чесним способом розібратися ефективніше і простіше — не розуміють, як таке можливо. Причини цього нерозуміння — в легковажності з пункту два. Так, так, у нас заведено вирішувати проблеми, коли вони вже сталися.

Про «юридичну диспансеризацію» мало хто знає, але ж кращий спосіб уникнути проблем — це звернутися до юриста до, а не після.

Свої граблі — свої гулі

Юристи відзначають, що клієнти вважають за краще вчитися на власних помилках. І тільки на них.

Попри велику кількість телепередач про суд і юридичну практику, мало хто робить з побаченого потрібні висновки.

А що бувають непотрібні висновки? До прикладу, висновок «та годі, зі мною такого точно не станеться» цілком можна назвати непотрібним.

Багато проблем людей в їх невмінні домовлятися

Левова частка проблем клієнтів пов’язані з їх невмінням самостійно домовлятися з конфліктною стороною — будь то розбіжності всередині сім’ї, або нерозуміння між двома юридичними особами.

Відсутність теоретичних і практичних навичок у сфері конфліктології, невміння досягати домовленостей і гідно виходити зі сформованих ситуацій змушують людей вдаватися до допомоги юристів.

При написанні матеріалу використовувалася стаття «Одкровення адвоката: 7 речей, які я дізналася про людей, коли стала працювати юристом».

Адаптований перекад: Назарій Стах

Джерело: ceur.com

Фото: Pexels