Грета Тунберг планує зареєструвати власне ім’я як торгову марку


Відома у світі шведська екоактивістка Грета Тунберг вирішила подати заявку на реєстрацію свого ім’я як торгової марки.

Про це вона повідомила в своєму профілі в Instagram.

Тунберг також збирається зареєструвати в якості товарних знаків назву молодіжного руху “Fridays For Future” (“П’ятниці заради майбутнього”) і його шведський аналог “Skolstrejk for klimatet” (дослівно – “Шкільний страйк заради клімату”).

“Fridays For Future” – рух школярів, який Тунберг ініціювала своїми акціями протесту на захист клімату.

“Я подала заявку на реєстрацію свого імені, Fridays For Future, Skolstrejk för klimatet і т. д. в якості товарних знаків. Цей крок потрібен для захисту руху і його діяльності”, – зазначила Тунберг.

Тунберг пояснила, що деякі люди часто намагаються нібито від її імені спілкуватися з відомими особистостями і політиками.

“Моє ім’я і назву “Fridays for Future” постійно використовують у комерційних цілях без жодної згоди. Це відбувається, наприклад, у маркетингу, при продажу продукції і зборі коштів людьми нібито від мого імені або від імені руху. Ось чому я подала заявку на реєстрацію мого імені, а також – “Fridays For Future”, “Skolstrejk for klimatet” і так далі в якості торговельних знаків. Ця дія потрібна для захисту руху і його діяльності”, – написала Грета.

Реєстрація в якості торгової марки дозволить активістці ініціювати юридичні кроки щодо порушників.

“Запевняю, що ні я, ні інші учасники шкільних страйків абсолютно не зацікавлені в торгових марках. Але, на жаль, це необхідно зробити”, – написала вона.

Тунберг також вирішила створити фонд, який буде опікуватися проблемами екології, кліамату, а також питаннями соціальної стійкості і психічного здоров’я. Вона пояснила, що це потрібно для того, щоб легально і прозоро використовувати гроші, які надходять у вигляді ліцензійних платежів, пожертвувань і призів.

За її словами, він вже зареєстрований і існує, але ще не працює.

“Коли фонд повністю запрацює, я розповім вам більше. Метою фонду буде сприяння екологічній, кліматичній та соціальній стійкості, а також психічному здоров’ю”, – уточнила активістка.

 

Фото: my.ua