Французьким півням на законодавчому рівні дозволили голосно кукурікати


У Франції ухвалили закон про захист «сенсорної спадщини» сільської місцевості. Тепер, зокрема, півням не можуть заборонити голосно кукурікати.

Про це передає The Guardian.

Закон ухвалили після декількох гучних скандалів між постійними жителями сіл та тими, хто нещодавно переїхав у село або прибув на відпочинок і не очікував, що за містом теж  шумно.

«Життя в сільській місцевості означає прийняття деяких неприємностей», — сказав міністр із розвитку сільської місцевості Жоель Жиро депутатам перед голосуванням.

Тепер коров’ячі дзвони, запах коров’ячого посліду, цвірінькання коників, кукурікання півнів, шум від тракторів вважається природною спадщиною Франції.

Протистояння між сільською та міською Францією набуло розголосу після справи півня Моріса. На нього до суду подала пара, яка переїхала з міста в Олерон і почала сусідувати з Корін Фесау — власницею півня. Пара заявила, що кукурікання птаха вранці заважає їм спати. У вересні 2019-го суд вирішив справу на користь Моріса.

У країні позов сприймали символічно — як протистояння між традиціями сільської та міської Франції. У червні 2020 року стало відомо, що Моріс помер.

Джерело: theguardian.com, hromadske.ua

Фото: Pexels