ФБР США затримало сотні злочинців у 18 країнах завдяки месенджеру


Австралійські правоохоронці та Федеральне бюро розслідувань США повідомили про масове затримання понад 800 людей у 18 країнах, підозрюваних в різноманітних злочинах.

Масштабна операція стала можливою завдяки мобільному додатку, яким користувалися представники кримінального світу.

Месенджер під назвою ANOM позиціювався та рекламувався як повністю безпечний, конфіденційний і такий, який неможливо зламати. Саме через це ним активно користувалися злочинці.

Вони не здогадувалися, що таким чином потрапили у пастку правоохоронців: додаток ANOM давно негласно контролювався ФБР.

Завдяки ANOM правоохоронці тривалий час мали доступ до листувань злочинців, в яких фігурували, зокрема, розмови про продаж наркотиків, контрабанду, відмивання грошей і вбивства.

Як ФБР затримало сотні злочинців завдяки "таємному" месенджеру

В результаті операції затримали понад 800 людей у 18 країнах світу, в багатьох із них вилучили наркотики, зброю та готівку.

Лише в Австралії арештували 224 людини, конфіскували близько 4 тонн наркотиків та 35 мільйонів доларів.

Коли ФБР отримала контроль над месенджером ANOM, відомство почало популяризувати його в злочинному світі через агентів, які радили додаток впливовим кримінальним лідерам, а ті, своєю чергою, — своїм підлеглим.

В результаті ANOM стали використовувати представники понад 300 злочинних угруповань у 100 країнах світу.

Поліцейські могли в реальному часі слідкувати за мільйонами повідомлень з описом планів про вбивства, ввезення наркотиків та іншими злочинними намірами.

За словами комісара Федеральної поліції Австралії Ріса Кершоу, завдяки цьому правоохоронці змогли запобігти зокрема багатьом убивствам.

«Доступ до месенеджера дав правоохоронним органам перевагу, якої в них ніколи не було раніше», — заявив Кершоу.

При цьому він зазначив, що ANOM — лише один з великої кількості конфіденційних месенджерів, якими користуються злочинці по всьому світу.

Джерело: bbc.com

Фото: Pexels