Факти про приватних детективів, про які ви не знали


Приватні детективи — найпопулярніші та найзагадковіші герої фільмів, серіалів та романів. Та магія кінострічок відрізняється від реальності, і не завжди у гіршу сторону.

Коли ми говоримо про приватних детективів, більшість з нас відразу подумає про героя «Справжнього детектива» Мартіна Харта, котрий після чергової люті під час розслідування звільнився та відкрив своє детективне бюро.

Але про реальних представників професії ми знаємо мало, думаючи, що приватні детективи стежать за чужими дружинами та шукають докази подружньої невірності.

І частково матимете рацію, адже чіткого правового регулювання, яке б визначало їх функції, у нашій країні немає. Хоча законодавство й не забороняє таку діяльність.

Ми вирішили не розповідати про широкий спектр послуг приватних детективів та сконцентруватися на невідомих і маловідомих фактах про цю професію.

Безкоштовне стокове фото на тему «ppe, впритул, герой»

У США приватним детективом може стати пожежник

У штаті Нью-Йорк людина, яка пропрацювала 20 років пожежником, може отримати ліцензію приватного детектива.

Цікаво, що зовсім не важливо, які працівник виконував обов’язки та функції у пожежній службі.

Можна стати приватним детективом без ліцензії

Офіційно в штатах Південна Дакота, Міссурі, Колорадо, Алабама, Аляска, Міссісіпі, щоб працювати приватним детективом та отримати всі відповідні повноваження, не потрібно отримувати спеціальних дозволів.

До слова, в нашій країні приватні детективи теж не повинні отримувати ліцензії. Адже таких попросту не передбачено.

Але ситуацію хочуть змінити прийнявши Закон про приватну детективну діяльність (№ 3010). Він вже готується до другого читання та передбачає наступні вимоги до потенційних нишпорок:

  • бути громадянином України;
  • володіти державною мовою;
  • мати повну вищу юридичну освіту або вищу освіту за спеціальністю «правоохоронна діяльність»;
  • отримати 3 роки стажу роботи в галузі права або правоохоронної діяльності;
  • пройти відповідне навчання та отримати свідоцтво.

Безкоштовне стокове фото на тему «всередині, детектив, діловий костюм»

Державні департаменти та структури зобов’язані опосередковано допомагати приватним детективам у розслідуванні

Якщо Шерлок Холмс та міс Марпл користувалися здебільшого методом дедукції, використовували феноменальну пам’ять та спостережливість, то сьогодні на допомогу детективу приходять іноваційні технології.

Сучасні детективи використовують загальнодоступний Wi-Fi, соцмережі, бази даних, стежать за допомогою камер, квадрокоптерів та багатьох інших технічних засобів. Широко поширена цифрова графологія.

Окрім того, приватний детектив в Англії використовує для розслідування оперативну техніку (якою користується славнозвісний Скотленд-Ярд), звертається в дактилоскопічні державні та кримінологічні лабораторії.

Приватні детективи розслідують злочини разом із поліцією

Насправді це не перебільшення режисерів та сценаристів. Американські та англійські детективи мають повноцінні повноваження для розслідування криміналу.

Тому історії, коли детектив, як у серіалі, співпрацюючи з поліцією активно розслідує злочини, — цілком реальні.

Мисливці на привидів: З того світу»: Білл Мюррей розповів нові деталі |  Geek.Informator

Мисливці на привидів

Детективи шукають не лише злочинців, зниклих людей та тварин: в Англії набирають популярності мисливці за паранормальними явищами.

Їхня робота полягає в розслідуванні загадкових подій, які не мають видимого пояснення. Використовуючи високотехнологічне обладнання, їм вдалося встановити причину незрозумілих подій.

Так, дивні скрипи та шарудіння в будинку можуть пояснюватися регулярним підтопленням фундаменту ґрунтовими водами, а моторошні нічні звуки — виттям собки сусіда.

Ежен Франсуа Відок

Потрібно думати як злочинець

Знаменитий Ежен Відок (1755-1857), перш ніж стати на варту закону, сам неодноразово його порушив.

Випадково вбивши викладача фехтування, він довго ховався, а потім потрапив до армії, де здобув чимало дисциплінарних стягнень. Пізніше разом із каперами грабував англійські судна, сидів у в’язниці за побиття коханця коханої.

У 1811 вступивши на службу в поліцію Парижа, він сформував команду з колишніх ув’язнених та очолював її майже 20 років. Його основний принцип звучав: «Тільки злочинець може подолати злочин».

Після відставки чоловік заснував першу в історії приватну агенцію.

Джерело: uba.ua, dossier-agency, brodude, epochtimes

Фото: Pexels