Epic Games подала апеляцію у справі проти Apple


Компанія Epic Games подала апеляцію на рішення Федерального окружного суду Північного округу Каліфорнії за позовом проти Apple, закликавши суд вищої інстанції переглянути справу і скасувати рішення судді.

Про це йдеться в документах, а деталі розповідає The Verge.

Epic Games подала апеляцію в Апеляційний суд США девʼятого округу на остаточне рішення, яке винесли 10 вересня 2021 року. Про юридичні підстави для апеляції Epic повідомляється мало, але, ймовірно, вона продовжить звинувачувати Apple у монополізмі (Окружний суд ці звинувачення відкинув).

На суді Epic Games стверджувала, що Apple — монополіст, адже вимагає від розробників використовувати її платіжну систему для покупок всередині ігор. Однак суддя Івонн Гонсалес Роджерс дійшла висновку, що Epic не змогла довести, що Apple є монополістом на ринку мобільних ігор.

Однак суд все ж задовольнив один з 10 пунктів позову Epic Games: Apple не має права забороняти розробникам залишати у своїх додатках посилання на альтернативні платіжні системи (цим правилом App Store порушує антимонопольне законодавство Каліфорнії, його необхідно змінити).

Нагадаємо, що конфлікт між Epic Games і Apple почався в кінці літа 2020 року, коли розробники Fortnite додали у гру систему оплати в обхід платформи Apple.

У відповідь Apple видалила гру зі свого магазину. Те саме зробила і Google.

Epic Games подала низку позовів, а розробники Fortnite запустили проти Apple медіакампанію #FreeFortnite, закликаючи своїх гравців вимагати компенсацію, якщо вони втратять доступ до гри зі своїх гаджетів.

На тлі позовів Apple знизила свій сервісний збір до 15% для розробників, які заробляють менше ніж мільйон доларів на рік.

Джерело: The Verge, babel.ua

Фото: Pexels