Дивні злочини, які так і не розкрили
Досвідчені оперативники та слідчі вважають, що невловимих не буває. Навіть найхитріші правопорушники рано чи пізно помиляються. Однак часом знайти злочинця не вдається.
Особливо тяжкі злочини розслідують цілі команди, які нараховують десятки фахівців. І якщо судити по гучних заголовках, вчиняючи тяжкий злочин начебто пограбування банку, ви підписуєте собі вирок. Адже тепер на вас полюватимуть кращі співробітники силових відомств та неодмінно знайдуть вас, де б ви не сховалися. Але реальність трохи інша, і деякі масштабні злочини досі залишаються нерозкритими.
Масове отруєння Тайленолом
Тайленол — це жарознижувальний та болезаспокійливий засіб, основним діючим компонентом якого є парацетамол.
У вересні 1982 року в Чикаго невідомий чоловік (або група невідомих) підмінив вісім банок з Тайленолом на аналогічні, але вже з ціанідом. Результат цієї підміни — смерть сімох людей. Після цього виробник тайленола відкликав 31 мільйон банок, які ймовірно знищили.
Почалося розслідування, яке з’ясувало лише те, що підміна пляшок сталася вже після того, як вони покинули фабрику. Хто стоїть за цим, як він це зробив і які його мотиви — досі невідомо.
У 2011 році ФБР перевіряло, чи є знаменитий злочинець Унабомбер причетним до цього отруєння, але ніяких доказів вони не знайшли.
Підпал пасажирського лайнера
Рано вранці 7 квітня 1990 року пасажирський лайнер Scandinavian Star плив по Балтійському морю, коли на його борту почалася сильна пожежа. Вогонь поширився по всьому кораблю. До моменту, коли приспіли пожежники та відбуксирували судно до берега, щоб загасити його за допомогою техніки, він вже сильно обгорів. Загасити пожежу вдалося тільки через десять годин.
Після виявилося, що загинули 159 осіб, постраждало ще 321. Почалося масштабне розслідування із залученням експертів з кількох країн. В результаті з’ясувалося, що пожежа почалася в купі постільної білизни, поруч з якою не знаходилося джерел вогню. Пізніше експерти знайшли сліди ще кількох куп постільної білизни в різних частинах корабля, які, як вважається, загорілися одночасно.
Підозрюваним вважали пасажира та громадянина Данії Еріка Андерсона, який вже відбував раніше покарання за підпал. Однак він сам загинув у вогні, причому ледь не одразу. З огляду на коридори, які являють собою лабіринти, дістатися до всіх куп білизни Ерік Андерсон навіть при всьому бажанні просто не встиг би, позаяк вже перший підпал викликав сильну пожежу через горючу фарбу, нанесену на стіни та стелі. Тому слідство дійшло висновку, що це навмисний підпал судна декількома людьми, а з Еріка Андерсона згодом зняли всі звинувачення.
Однією з теорій став підпал судна для отримання виплат по страховці, але це малоймовірно, тому що в результаті пожежі компанії, яка володіла Scandinavian Star, довелося виплатити гроші сім’ям загиблих та постраждалим. Дотепер невідомо, скільки злочинців це вчинило, ким вони були та які їхні мотиви.
Аварія поїзда в Аризоні
9 жовтня 1995 в штаті Аризона поїзд компанії Amtrak зійшов з рейок, в результаті чого загинула одна людина та сто осіб отримали поранення. Досить швидко на місці катастрофи слідчі виявили чотири записки з критикою влади за облогу маєтку релігійної секти «Гілка Давидова», коли загинуло 82 людини. У записках стояв підпис, що відповідальність за це взяло на себе угруповання «Сини гестапо».
Причиною аварії вважається умисне порушення залізничного полотна. На випадок цього в поїздах є автоматизована система безпеки, яка здійснює екстрене гальмування при виявленні порушення цілісності шляхів, але з якоїсь причини вона відключилася. Це може говорити про те, що «Сини гестапо» заздалегідь порушили працездатність техніки.
ФБР призначило нагороду за будь-яку інформацію про організацію, але нічого з’ясувати не вдалося. Слідство дотримується версії, що «Синів гестапо» взагалі не існує, і тут міг працювати як один божевільний, так і група змовників. Які реально цілі вони переслідували – невідомо, але ні до, ні після аварії потягу про цю організацію нічого не чули.
Напад на електричну підстанцію
Вночі 16 квітня 2013 року на електричну підстанцію недалеко від Кремнієвої долини увірвалися невідомі, перерізали комунікаційні дроти та зникли. Незабаром вони повернулися, але вже озброєні автоматами, і приблизно 20 хвилин розстрілювали 17 електричних трансформаторів, завдавши збитків державі в 15 мільйонів доларів. Як результат, атакована підстанція вийшла з ладу майже на місяць, позбавивши електрики Кремнієву долину.
І хоча навколо знаходилися камери, по них не вдалося визначити ні кількість підозрюваних, ні їхні обличчя. До цього часу цей злочин не розкрито, і невідомо, які мотиви у злочинців. Зрозуміло лише те, що вони знали, де розташовані комунікаційні дроти та як відключити трансформатори.
Збитий літак в Кігалі
Вночі 6 квітня 1994 року президентський борт Жювеналя Хабіарімана заходив на посадку в столиці Руанди Кігалі, коли його збили з переносного зенітного комплексу. Крім президента Руанди, на борту знаходився президент Бурунді. Разом вони поверталися з Танзанії, де брали участь у міжнародній конференції, пов’язаній з ситуацією в Руанді. Загибель президента Руанди стала приводом для початку геноциду народності тутсі. За кілька місяців масової різанини вбили приблизно 800 тисяч осіб, що становило майже 20% населення Руанди. Ще два мільйони покинуло країну. У Бурунді й до цього бушувала громадянська війна. Але після загибелі президента вона перейшла в більш жорстоку фазу.
Хто став замовником цього злочину — дотепер не відомо. Здогадуються, що це наступний президент Руанди Поль Кагаме, але офіційна комісія відкинула ці звинувачення.
Відключення інтернету комп’ютерним черв’яком
У 2002 році компанія Microsoft знайшла пролом в SQL Server, яка дозволяла отримати доступ до обладнання. Проблему усунули та випустили патч. Проте ніхто не поспішав його завантажити та оновити систему, адже це серверне обладнання, і установка чогось нового може призвести до його падіння.
25 січня 2003 року з’явився комп’ютерний черв’як SQL Slammer, який використовував цю вразливість і за дуже короткий час заразив більшість систем світу. Кількість заражених комп’ютерів подвоювалося кожні 8,5 секунд, тому для зараження систем вистачило всього три хвилини.
По всьому світу падали сервери компаній, аеропортів і вокзалів, електростанцій, банкомати та інша техніка. Південну Корею й зовсім відрізало від інтернету. Збиток склав близько мільярда доларів, і по цей час ніхто не взяв на себе відповідальність за цю атаку.
Не знайшли навіть перший комп’ютер, з якого почалося зараження. Також не висувалося жодних вимог. Можливо, таким чином прикривали масштабну операцію, а може, це й справа рук студента, який написав код за декілька ночей на домашньому комп’ютері.
За матеріалами brodude.
Фото: Pexels