Двоє хлопців втекли з в’язниці за сценарієм фільму «Втеча з Алькатраса»


Двоє ув’язнених втекли з лондонської в’язниці за допомогою алмазного різця і саморобних манекенів. Історія нагадує відому втечу з в’язниці Алькатрас 1962 року, яка пізніше лягла в основу фільму з Клінтом Іствудом.

Про це повідомляє Medialeaks.

31-річний Джеймс Вітлок і 28-річний Меттью Бейкер втекли з в’язниці Пентонвілль на півночі Лондона. Бейкер був засуджений за спробу вбивства, а Вітлок сидів за підозру в пограбуванні 19 банкоматів, повідомляє Скотланд Ярд. До цього Бейкер вже сидів у в’язниці за те, що 25 разів ударив чоловіка ножем.

Daily Mail повідомляє, що ув’язнені згорнули одяг та постільну білизну на своїх ліжках таким чином, щоб співробітники в’язниці не помітили їх відсутності. Потім вони розрізали грати на вікнах за допомогою спеціального обладнання, яке, за підозрами, їм доставили ззовні за допомогою дрона, і спустилися вниз по стіні по мотузці з простирадлом. На вулиці їх, ймовірно, чекала машина, повідомляє видання.

Двоє хлопців втекли з в’язниці за сценарієм фільму «Втеча з Алькатраса»

Ув’язнені використовували ріжучий пристрій на віконних ґратах, можливо, дріт. Манекени були швидше за все зроблені зі звичайних предметів, одягу або пап’є-маше.

Тільки близько полудня співробітники в’язниці виявили, що Вітлок і Бейкер втекли: вони знаходилися в одній камері і не займалися громадськими роботами, тому їх зникнення не помітили раніше.

Двоє хлопців втекли з в’язниці за сценарієм фільму «Втеча з Алькатраса»

Можлива схема втечі, опублікована Daily Mail:

  1. Алмазний різець доставили ув’язненим за допомогою дрона.
  2. З його допомогою вони розрізали грати на вікні камери.
  3. Чоловіки вибралися на дах свого корпусу і зістрибнули на дах каплиці.
  4. Звідти вони спустилися по стіні за допомогою простирадл.
  5. Зовні їх чекала машина.
  6. Співробітники в’язниці виявили їх пропажу тільки через 12 годин.

Втеча нагадує знамениту історію у в’язниці Алькатрас 1962 року: тоді троє ув’язнених втекли і пропали без вісті.

В’язниця Алькатрас перебувала на острові в затоці Сан-Франциско, в 1,8 кілометрах від берега. Довгий час вважалося, що з в’язниці неможливо втекти: крім крижаної води і сильних морських течій, сама будівля була обнесена кількома парканами з колючим дротом і сторожовими вишками. Алькатрас була найбільш охоронювана в’язниця в США.

Двоє хлопців втекли з в’язниці за сценарієм фільму «Втеча з Алькатраса»

У 1962 році брати Англін і їх співкамерник Морріс стали всесвітньо відомі як єдині ув’язнені, яким вдалося втекти з в’язниці Алькатрас – їх історія пізніше надихнула на фільм «Втеча з Алькатраса», в якому знявся Клінт Іствуд. Англін і Морріс довго і ретельно готувалися до втечі. Протягом декількох місяців вони випилювали решітки на вікнах своїх камер за допомогою столових ложок, вираховували час перезміни варти, споруджували голови з пап’є-маше (які навіть обклеїли справжнім волоссям) і будували пліт з плащів, викуплених у інших ув’язнених.

У ніч втечі вони залишили в своїх ліжках лялькові голови, вилізли через вікно на дах і попливли на саморобному плоту, надувши його за допомогою концертини (маленької гармоніки). Втеча була виявлена одним із наглядачів на наступний ранок, проте ніяких слідів утікачів виявлено не було. Пліт знайшли наступного дня на узбережжі Сан-Франциско, а приблизно через місяць норвезькі моряки побачили поблизу острова тіло людини, одягнене в форму ув’язненого Алькатраса.

Офіційно брати Англін і Морріс досі вважаються зниклими безвісти.