Дослідження: Мозок злочинців менший, ніж у звичайних людей


Люди, які все життя крадуть, брешуть та знущаються з інших, мають менший за розміром мозок.

Так вважають дослідники. Підтвердження цього слугують результати МРТ 45-річних злочинців, що проявляли схильність до антисоціальних дій з дитинства.

Виявилося, що площа поверхні кори їхнього головного мозку – менша й тонша, ніж у звичайних людей. І це, ймовірно, є результатом кримінальної поведінки.

Втім, не можна відкидати й інші фактори: спадковість, вживання наркотиків, низький IQ чи психічні розлади злочинців.

Дослідники просканували мозок майже 700 добровольців, за якими спостерігали від народження.

Їх умовно розділили на три групи, які:

  • рідко вчиняли злочини;
  • робили це, коли були підлітками;
  • поводились так протягом всього життя.

За результатами дослідження, 80 учасників останньої групи, до якої належали ті, що вчиняли насильницькі злочини протягом життя, мали суттєві структурні відмінності мозку.

Підлітки, що з дитинства поводились антисоціально і могли у будь-який момент опинитися за ґратами, у зрілому віці мали проблеми з психічним і фізичним здоров’ям – аж до інвалідності.

Результати дослідження, опубліковані в науковому журналі Lancet Psychiatry, підтвердили, що люди, які протягом життя ображали інших, мали психоневрологічні відмінності.

Головна причина

Авторка дослідження Крістіна Карлісі з Університетського коледжу Лондона зазначає:

“Структурні відмінності їхнього мозку не дозволяють розвивати соціальні навички, що сприяють психологічному добробуту і відволікають від антисоціальної поведінки”.

Співавтор проєкту професор Ессі Відінг пояснив, що цих людей потрібно не “демонізувати”, а сприймати як тих, хто “потребує допомоги та співчуття”.

Проте науковці поки не мають чіткої відповіді: чи виникли ці структурні зміни у мозку злочинців у ранньому віці та призвели до антисоціальної поведінки впродовж життя або вони є результатом вживання наркотиків, алкоголю, куріння та неправильного харчування.

Джерело: bbc.com

Фото: m.nkj.ru