Для адвокатів БПД проведуть каскадні тренінги
Завершено підготовку програми та матеріалів каскадних тренінгів для адвокатів системи безоплатної правової допомоги щодо стандартів Європейської конвенції з прав людини у кримінальному процесі.
Про це йдеться на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги.
Каскадні тренінги «Кримінальний процесуальний кодекс України: застосування крізь призму європейських стандартів» пройдуть з кінця жовтня по всій країні для понад 500 адвокатів, які були залучені до системи БПД за результатами конкурсних відборів у 2017-2018 роках.
При захисті клієнтів адвокати системи безоплатної правової допомоги повинні керуватися як нормами вітчизняного законодавства, так і практикою ЄСПЛ, стандартами якості з надання БВПД, принципом прозорості та етичними цінностями, – переконана перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка.
Модельна програма тренінгу включатиме шість блоків:
- початкові дії захисника при вступі у справу; взаємодія з центрами БВПД;
- дії захисника при затриманні клієнта, пред’явленні підозри, забезпечення основоположних прав;
- оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора, слідчого судді;
- дії у процесі доказування на стадії досудового розслідування;
- дії захисника в суді першої інстанції;
- особливості участі захисника під час окремих видів проваджень.
Рада Європи підтримує систему безоплатної правової допомоги, зокрема, в тому, щоб вона розвинула свій власний інституціолізований механізм підвищення кваліфікації адвокатів і працівників БПД. Ще у 2013 році спільними зусиллями ми підготували мережу адвокатів-тренерів: адвокатів-практиків, які надають безоплатну правову допомогу в межах цієї системи, і які паралельно здатні і за знаннями, і за своїми вміннями й навичками тренувати своїх колег – нових адвокатів, які залучаються до надання вторинної правової допомоги у кримінальних справах в рамках системи БПД. Для проектів, які реалізовує Рада Європи, велике значення має сталість результатів. Саме тому ми націлені на розвиток і підтримку мережі адвокатів-тренерів і для нас важливо їх навчати, щоб вони, навіть після закінчення нашого проекту, могли самі й надалі вчити своїх колег і здобуті ними знання продовжували поширюватися, – вважає радниця з правових питань проекту Ради Європи Ольга Дубінська.
Організаторами каскадних тренінгів виступають Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги та Українська фундація правової допомоги за підтримки Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».
Тренінги є частиною системної підтримки, яку Рада Європи надає розвитку ефективної системи БПД України, підвищенню якості та доступності допомоги.