Disney повідомила про дискримінацію у старих мульфільмах


Компанія Disney попередила про виражену дискримінацію у своїх старих мультфільмах.

Один із фільмів, які отримали дисклеймер про расизм — мультфільм 1970 року «Коти-аристократи», де один з персонажів-котів показаний з пофарбованим жовтим кольором лицем і грає на роялі паличками для їжі.

Ще один приклад — «Пітер Пен», в якому корінних жителів країни Нетландії називають «червоношкірими».

Расизм у цих фільмах в основному стосується образів тварин. Деякі фільми, такі як мюзикл «Пісня Півдня» за участю живих акторів, через явно вираженим расизм видалили зі стрімінгу зовсім.

Які фільми отримали попередженням і за що?

  • «Леді та волоцюга» (1955): У цій романтичній історії кохання між двома собаками з різних верств суспільства є персонажі Сі та Ам, сіамські коти. Їхнє зображення вважають стереотипом щодо азійців.
  • «Коти-Аристократи» (1970): Сіамського кота на прізвисько Шун Гон озвучував білий актор. Сам образ — карикатура на людей азійської раси. Він грає на піаніно паличками для їжі.
  • «Дамбо» (1941): Слоненя Дамбо вчить літати на вухах група ворон, які, як вважають у Disney, розмовляють з підкресленим афроамериканським акцентом. Голову групи ворон звуть Джим Кроу — це визнали відсиланням до «законів Джима Кроу» — так у США називали елементи законодавства, спрямовані на расову сегрегацію.
  • «Книга Джунглів» (1968): У цій екранізації «Мауглі» Редьярда Кіплінга орангутанг Луї співає джаз і багато лінується. Цей образ давно критикують, вважаючи пародією на афроамериканців.
  • «Пітер Пен» (1953): Корінних жителів вигаданої країни Нетландії в мультфільмі називають “червоношкірими”, це расистський термін. Пітер Пен і його втрачені хлопчики танцюють в індіанських головних уборах. У Disney вважають це формою культурної апропріації. Крім того, у фільмі звучить пісня під назвою «Що робить червону людину червоною?». Пізніше її перейменували на «Що робить сміливу людину сміливою?».
  • «Пісня Півдня» (1946): Один із найскандальніших фільмів Disney, який у США не вийшов на DVD. Один з персонажів — раб з плантації Дядечко Ремус. Його образ зміцнює старий міф про те, що чорношкірі раби на плантаціях жили щасливо.

Джерело: BBC

Фото: pixabay