Чому юристи обожнюють свою професію: 10 причин


Про 10 «переваг» життя правників, які змушують обожнювати юриспруденцію — що приносить юристам щастя та задоволення?

День юриста — це свято для особливої категорії людей, які обрали хоч і непросту, але дуже цікаву професію. Вони можуть знайти вихід із будь-якої ситуації та мають особливий стиль життя, який можна описати виразом: «Встигнути прожити відпустку за один кава-брейк». У кожного з юристів є власне, правильне та беззаперечне уявлення про все на світі.

Але чому юристи так люблять свою професію? Що робить їх щасливими та задоволеними? Ми підготували список з 10 причин, чому юристи обожнюють те, чим займаються.

  1. Клієнти. Якщо ви запитаєте в будь-якого правника, чи любить він своїх клієнтів, то у 99 % випадків почуєте ствердну відповідь. Кому ж можуть не подобатись дзвінки о 23:55, робота над терміновою угодою у вихідні або затримки з оплатою послуг?
  2. Нуль стресу. Робота юриста — це суцільне задоволення без жодних нервів та хвилювань. Вона здебільшого полягає в тому, щоб отримати документи від клієнта, пробігтись по них очима, прогортати декілька законів та отримати за це купу грошей та ще й у валюті — абсолютний спокій!
  3. Відсутність конкуренції. Юристів зараз мало, тому ситуація, коли випускники юридичних факультетів знаходять роботу після отримання дипломів — рідкість, юридичні компанії «забирають» їх до себе ще після першої сесії.

  4. Гнучкий графік. Юристам дуже подобається, що їх ніколи не привʼязують до часових рамок та офісів — вони можуть самі обирати, працювати із 7 ранку чи цілодобово. Це дає їм можливість буди незалежними, вони можуть собі дозволити відпочити в будній день, мають багато вільного часу та чимало хобі.

  5. Завжди є виправдання для запізнення. Коли юристи кудись не встигають, вони в будь-якій ситуації можуть сказати: «Я застряг у суді» — це завжди звучить переконливо. Навіть якщо це каже нотаріус у вихідний.

  6. Престиж. Очевидно, що всі заздрять, коли бачать у метро людину в костюмі та з барсеткою, яка панічно кудись поспішає, судомно перевіряє телефон та нервово відповідає на дзвінки.
  7. Постійний розвиток. Юристи просто обожнюють, коли змінюється законодавство — буває це вкрай рідко, тож правники в захваті, бо це дає їм можливість трішки вийти зі стану спокою та нарешті спробувати щось нове.

  8. Творчість. Складання юридичних документів — це справжнє мистецтво. Правники можуть обирати: написати «відповідно до…» чи «згідно з…». Крім того, вони отримують незрівнянний кайф від постійного занурення в сухі юридичні тексти, пошуку дрібних неточностей та описок.

  9. Зарплата. Кількість грошей у юристів вражає багатьох — правники можуть дозволити собі майже все, про що мріють: від покупки пива по акції до нових маркерів в офіс.

  10. Подорожі. У правників є багато можливостей для того, щоб мандрувати — усе через безплатні екскурсії до судів та держорганів. Найцікавіше, що таких «відряджень» може бути заплановано навіть кілька в один день.

📌 Дисклеймер: усі причини вигадані, будь-які збіги з реальністю випадкові.