Чому ви повинні зшити костюм на замовлення


Класичний костюм вже кілька століть використовується як головний елемент ділового гардероба. Але якщо його купляти, то є лиш два варіанти: покупка готового костюма в магазині або індивідуальний пошив за мірками. Але який варіант краще?

Купівля в магазині є більш поширеним способом придбати костюм. Для цього є кілька причин:

  • більша доступність: купити костюм можна в кожному ТЦ за будь-які гроші;
  • агресивніша реклама;
  • впізнаваність брендів.

Індивідуальний же пошив асоціюється з чимось дорогим та ексклюзивним; тим, що далеко не кожен може собі дозволити.

Але зараз ринок індивідуального пошиття кардинально змінився. Це сучасні підходи до обслуговування клієнтів і зняття мірок, високотехнологічне виробництво і нескінченна кількість варіантів тканин і дизайну.

Ми пропонуємо порівняти готовий костюм з магазину та зшитий на замовлення:

Ціна

Як не дивно, ціна костюма, пошитого на замовлення, часто виявляється нижче вартості костюма аналогічної якості, який куплено в магазині. Як так виходить?

Все дуже просто: ціна костюма в магазині, крім собівартості виробництва, складається з вартості оренди в торговому центрі, асортиментних витрат, зарплати персоналу та витрат на рекламу.

Всі ці статті витрат на порядок нижче, якщо шити на замовлення: немає потреби орендувати приміщення в торговому центрі та немає асортиментних витрат, а вартість на рекламу нижче.

Вибір

У разі пошиття на замовлення можливості вибору практично безмежні: тисячі різних варіантів, дизайнів, деталей і так далі.

У разі купівлі в магазині вибір обмежений закупленим асортиментом. Мета будь-якого магазину — продавати ті речі, які матимуть найбільший попит, тобто те, що актуально.

Посадка

Звичайно ж, тільки костюм, виготовлений за мірками клієнта з використанням високоякісної бортівки, може відповідати стандартам посадки. 

Так, в магазині існують можливості підгонки, але, як правило, вони сильно обмежені та не можуть врахувати всіх особливостей фігури.

А костюм, зшитий на замовлення, завжди виконаний по персональним міркам. Тут враховуються:

  • несиметричність тіла, яка є у багатьох;
  • нестандартні пропорції грудей та талії;
  • особливості росту.

Виріб виконується так, щоб підкреслити чесноти та приховати недоліки.

Час та сервіс

Будь-який сервіс націлений на задоволення потреб клієнта. Сам формат на замовлення має ширші можливості для цього.

У разі індивідуального пошиття час витрачається на узгодження всіх бажань замовника щодо того, як повинен виглядати костюм; в разі покупки в магазині час витрачається на пошуки відповідного варіанту. Що краще — вирішувати вам.

Хто та як шиє костюми на замовлення

По суті, у вас є дві можливості зшити костюм на замовлення: звернутися в ательє або до приватного кравця. І той, і інший варіант має свої плюси та мінуси. 

Так, наприклад, приватний кравець може брати нижчу плату за свої послуги, проте в справі індивідуального пошиття за низькою вартістю краще не гнатися: можете заощадити 1000 гривень, але отримати річ, яку неможливо носити. Виняток становлять хіба що кравці, яких вам порекомендували.

Ательє також бувають різними. Є невеликі районні ательє, де працює один кравець — в таких вартість зазвичай невисока, однак на пошиття складного якісного костюма розраховувати теж не варто.

Більш сучасний варіант ательє — приватні майстерні або студії пошиття одягу. Тут ви можете реалізувати практично будь-яку ідею, але й заплатити доведеться більше. У таких компаніях дуже трепетно ​​ставляться до клієнтів, тому ви можете розраховувати на індивідуальний підхід, високу якість роботи та безкоштовні зміни в ході роботи за вашим бажанням. До того ж працювати з вами буде не тільки кравець, а й професійний дизайнер або модельєр, який зможе дати раду та допоможе реалізувати вашу ідею.

Але який би варіант ви не вибрали, варто знати основні моменти, які допоможуть вибрати хорошого кравця.

Що важливо знати при виборі хорошого кравця

  • Хороший кравець повинен розбиратися в стилі

Це правило, на перший погляд, звучить дещо банально та здається очевидним, однак ви повинні це розуміти. Якщо хтось добре шиє одяг, це ще не означає, що він розуміє всі тонкощі стилю та може на око визначити, чи добре сидить на вас костюм.

Щоб дізнатися, чи відповідає кравець цій вимозі, ви повинні самі дещо розбиратися в цьому питанні. Ви можете сказати, що звикли довіряти майстрам, проте наша порада — все-таки приділити цьому хоча б пару годин. Крім усього іншого, обізнаність в нюансах чоловічого стилю допоможе вам створювати правильний образ, що підкреслює вашу індивідуальність.

І до речі, саме з цієї причини рекомендації інших людей не завжди доречні. Чи впевнені ви, що порадники не є неосвіченим покупцем? До думки інших варто прислухатися, тільки якщо вам: по-перше, подобається, як одягається ця людина, а по-друге, якщо ви впевнені, що він розбирається в стилі та дійсно може дати слушну пораду.

  • Хороший кравець відкритий для спілкування

Перш ніж зробити вибір, обов’язково поспілкуйтеся з кравцем. Спілкування допоможе визначити, наскільки ви з кравцем розумієте один одного.

Якщо кравець наполягає на своїй думці, ігноруючи ваші побажання, то краще пошукати іншого. У процесі спілкування кравець повинен буде зрозуміти ваші ідеї, а потім їх реалізувати, тому бажано, щоб ви говорили з ним «одною мовою».

До речі, в процесі спілкування поцікавтеся, який стиль подобається кравцю, а який він може порадити вам.

  • Хороший кравець має солідний досвід роботи

Цю інформацію ви можете дізнатися у самого кравця, в ательє або на сайті компанії. Нагороди та дипломи — це теж є свідченням професіоналізму, проте у досвідченого кравця обов’язково є приклади робіт, за якими ви можете судити про професіоналізм майстра.

Краще, звичайно, щоб були не тільки фотографії, але і реальний зразок: по ньому ви зможете оцінити якість роботи (як виконані шви, наскільки вони акуратні та міцні, форму, покрій і т.д.).

Безсумнівно, при виборі кравця важливо також заздалегідь домовитися про терміни, в які майстер виконає роботу, а також вартість всіх послуг.

Джерело: life-instyle.com, brodude.com, journal.tinkoff.com, kp.com

Фото: Pexels