Чому понеділок — найпродуктивніший день тижня
У четвер завжди хочеться спати, середа — це маленька п’ятниця, справжня п’ятниця — короткий день, а в неділю краще не починати. З кожним днем щось не так. То який день найкраще підходить для продуктивної праці — розповідаємо далі.
Вважається, що понеділок — найважчий день. Психологи пояснюють це тим, що люди відчувають стрес, повертаючись до роботи після вихідних. Але цим цей день тижня й особливий.
Дослідження компанії Redbooth показали, що найпродуктивнішим днем протягом робочого тижня є все ж понеділок: на його частку припадає 20,4% від загального обсягу виконаних завдань. Другим у цьому рейтингу йде вівторок — 20,2%.
Ближче до вихідних співробітники зовсім розслабляються: в п’ятницю вони виконують тільки 16,7% роботи. З урахуванням цих даних аналітики прийшли до висновку: понеділок — той день, який дозволяє колективу надолужити згаяне.
Чому понеділок — найкращий день для роботи
Бізнес-тренер Деб Лі вважає понеділок кращим робочим днем, тому що співробітники приходять в офіс як на новий старт.
«Під час вихідних ви відпочиваєте та набираєтесь сил, тому повертаєтеся свіжими та готовими до праці. Цей день може надихнути вас на нові ідеї та звершення. Найчастіше понеділок є менш напруженим днем у порівнянні з четвергом або п’ятницею, коли наближаються терміни здачі проєкту та в голові вже омріяні вихідні», — підкреслює експерт.
Відомий американський психолог Нік Таслер у своїй колонці розмірковує про те, як співвідносяться між собою відчуття щастя та натхнення, і приходить до висновку, що вони мало не суперечать один одному: людина працює найпродуктивніше в ті моменти, коли на неї звалюється купа проблем і вона намагається зробити все й одразу, тобто на початку тижня. Психолог вважає, що нічого поганого в цьому немає, та й взагалі щасливі та безглузді п’ятниці сильно переоцінені.
Саме в понеділок наша сила волі перебуває на піку, дозволяючи вирішити найважчі завдання.
На думку письменника Скотта Амікс, найкраще сфокусуватися на завданнях у нас виходить на початку тижня: «У понеділок ви можете свіжим поглядом окинути загальний обсяг роботи, розподілити проєкти за ступенем важливості та приступити до виконання найскладніших». Також Амікс вважає, що саме в цей день ми володіємо максимальною силою волі, яка допомагає справлятися з труднощами.
Також, у понеділок не буває гучних вечірок та романтичних зустрічей, на цей день рідко планують щось важливе. Але саме у понеділок, закопавшись у рутині та вирішуючи купу проблем одночасно, ми непомітно для себе робимо прориви.
Так що, на думку дослідників, краще щотижня з нетерпінням чекати не п’ятниці, коли люди веселі та непродуктивні, а саме понеділка — дня, коли ми будемо нещасні, але, можливо, зробимо щось по-справжньому важливе. Але чи вартий прогрес щастя — кожен з нас вирішує для себе сам.
Використовуйте понеділок на максимуму
Деб Лі радить заздалегідь готуватися до старту нового робочого тижня:
«В п’ятницю ввечері складіть розклад на понеділок. Коли ви повернетеся в офіс, витратьте пів години на те, щоб проаналізувати всі завдання та намітити план дій».
Амікс рекомендує приділити трохи уваги роботі й під час вікенду:
«Одним з головних винуватців завантаженого ранку понеділка є електронна пошта. Щоб вам не довелося розбиратися з листами до обіду, пару раз перевірте свій «ящик» на вихідних та розподіліть повідомлення за важливістю».
На думку Амікса, такий підхід дозволить вранці понеділка швидко розставити пріоритети та виділити час на виконання найважчої роботи, від якої не можна відриватися.
Засновник проєкту Productivityist Майк Варди, крім перерахованого вище, радить скасувати ранкові наради понеділками: «Якщо у вас на цей час запланована зустріч з начальством, попросіть її перенести на більш пізній термін. Переконайте свого керівника у тому, що співробітникам спочатку необхідно розібратися зі своїми поточними справами, інакше вони будуть присутні на зборах з пустим поглядом». Якщо наради не уникнути, то підготуйтеся до неї заздалегідь, щоб не відчувати сильний стрес на самому початку робочого тижня.
Скотт Амікс підбиває підсумок: «Якщо ви заздалегідь підготуєтеся до понеділка та грамотно розподілите завдання за ступенем важливості, то знизите тягар рутинної роботи і досягнете більшого успіху у своїх справах».
Джерело: hussle.com, secretmag.com,
Фото: Pexels